Yazı Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 19:37 Bu yazı 2560 kez okundu
 
Pompalı Tüfek Satışına Kim “Dur” Diyecek?
Erdoğan KAHYA
erdogankahya07@hotmail.com
 
 

Hepimizin yürekleri sızladı. Hele, uzun süre iş bulamayıp 2 ay önce girdiği iş yerinden kanlar içinde veda etmek zorunda kalan Gizem Ege’nin geride bıraktığı 3 yaşındaki yavrusu yürekleri dağladı.

 

Hiç birisinin günahı yoktu. Restoran sahibi Gani Kocabaş (50) işten çıkardığı çalışanı tarafından hunharca katledildi. Gözü dönmüş katil kendisine “yapma” diye yalvaran garson arkadaşı Şenol Öztaş’a da acımadı. Restoran'ın Gıda Mühendisi  Gizem Ege, erkekler kaçışırken kadın gücü ile saldırganın elinden silahı almaya çalıştı ama gücü yetmedi, o'nu başından vurdu... Diğer çalışanlar soğuk hava deposuna girerek canlarını kurtardılar. Yoksa vahşetin boyutu daha da artacaktı. Vuracak kişi kalmayınca kendi kafasına sıktı 26 yaşındaki Urfalı Sadam Korkmaz…

 

Antalya’da meydana gelen bu silahlı saldırı ne ilk ne son olacak…
Tartışmaların, kavgaların, hatta kadınlara yönelik eski ya da, boşanmak istemeyen kocalar yüzünden ölümle sonuçlanan hemen tüm cinayetlerin pompalı ile işlendiğini görmeyen ne savcı, ne de polis kaldı.
Bu kararı hangi bilirkişi ya da mahkeme vermişse, pompalının öldürücü silah sınıfından sayılmamasını anlamak mümkün mü? Pompalı silah değil ama öldürüyor işte. Antalya’da ruhsal bunalım geçiren, işinden çıkarılan garsonun yaptıklarına bir bakın.

 

Pompalı tüfeklerin satışı tam bir aymazlık; İnternet üzerinden pompalı satın alabilirsin. Adresine kadar kuryeler getiriyor, istersen parasını kapıda ödüyorsun, İstersen kredi kartı ile… Alıcının kim olduğuna bakılmıyor.  Hasta mı, deli mi, şizofren mi kimsenin umuru değil. Ne sabıka kaydına gerek var, ne de TC numarasına. Allahtan teslimatı yaparken kuryeler TC numaranızı alıyor. Aksi halde adresinize gelen postayı dahi alamıyorsunuz.

 

ABD’de silah taşımak, satın almak en kolay iş…  

Gidiyorsunuz silah satıcısına istediğiniz tabancayı alabiliyorsunuz, ama orada bile sabıka kaydınız ve sağlıklı olduğunuza ilişkin rapor isteniyor.

 

Bizde ise internet üzerinden bile pompalı alabiliyorsunuz.

 

Evet Antalya’da meydana gelen silahlı saldırı, cinnet ve ardından intihar olayı ne ilk ne de son olacak.

 

Türkiye’de sivil toplum örgütleri istedikleri kadar silahsızlanma mücadelesi versin.

 

Birileri çıkıp hala pompalının silah olmadığını söylesin…

 

Tıpkı Elektrikli motosiklete plaka istenmediği gibi, aslında onlar plakalı motosikletlerden daha tehlikeli. Sessizce burnunuzun dibinde bitiyor, çarptı mı  yere yapıştırıyor sizi, ama o araç değil, üzerinde onu kullanan da sürücü değil…

 

Tıpkı pompalı gibi…

 

Silah dahi sayılmayan pompalı ile biz de ölmeye devam edelim.

 

***

 

Sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan, sayın bakanlar, sayın vekiller, kanun yapanlar, bizi yönetenler; artık silah sayılmadığı için pompalı ile köylü-kentli herkes silahlanıyor. Artık buna müdahale edin,  diğerli, ateşli silahlar gibi pompalıyı da ruhsata bağlayın…
 
Etiketler: Erdoğan, Kahya, Recep, Tayyip, Erdoğan, Pompalı, Tüfek, Satışına, Kim,
Yorumlar
Haber Yazılımı