30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Atatürk'ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu’nun 99’uncu yılı Büyükçekmece’de coşkulu törenlerle kutlandı.

 

Sevilen 3 sanatçının birlikte sahne aldığı “Ata Zafer Konseri” 7’den 70’e her yaştan binlerce vatandaşı buluşturdu.

 

Coşku, İzmir Marşı ile zirve yaptı

 

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99’ıncı yılı nedeniyle Büyükçekmece Belediye Meydanı’nda gerçekleşen geleneksel Ata Zafer Konseri’nde İskender Paydaş, Fatma Turgut ve Suat Suna sahne aldı. Sevilen sanatçılar ortaya koyduğu performans seyirciden tam not alırken, meydanı dolduran binlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayrakları ile söylenen şarkılara eşlik etti. Gecenin finalinde hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile de coşku adeta zirve yaptı. Görsel şovları ile unutulmaz bir gecenin yaşandığı konserin sonunda Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün tarafından sanatçılara Nutuk hediye edildi. 

 

“Esas olan Cumhuriyet’in yükseltilmesidir”

 

Konser sonrasında bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi: “Bu akşam 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı binlerce Büyükçekmece ailemizle kutladık. Zaferin 99’uncu yılında bize bu günleri yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman şehitlerimiz olmak üzere hepsini andık. Biz geçmişi anlatıyoruz. 30 Ağustos’tan bahsediyoruz Cumhuriyet’in kuruluşundan bahsediyoruz. Cumhuriyetimizi yükseltip medeni dünyanın bulunduğu noktaya taşımadığımız sürece biz atalarımıza karşı borcumuzu ödememiş sayılıyoruz. Bu nedenle 30 Ağustos, Cumhuriyet ama esas olan Cumhuriyetin yükseltilmesidir. Ebedi olarak Cumhuriyetimizin gelişmesi, büyümesi için bütün varlığımızla, çocuklarımızla, gelecek nesillerle bu görevi milli görev olarak hiç aklımızdan çıkartmamalıyız.”

 


BÜYÜKÇEKMECE 30.08.2021 23:46:00 0

B.Çekmece`de Vatandaşlar "Ata Zafer Konseri" nde Buluştu

30 Ağustos 1922`de Dumlupınar`da Atatürk`ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu' nun 99 uncu yılı Büyükçekmece' de coşkulu törenlerle kutlandı.