Pazar günü CHP de yeni bir dönemin başladığını halkın istediği adayların çıktığını söyleyen Op. Dr. Ali Şeker; "Dar kadrocu, klasik siyaset anlayışı örgütümüzün oylarıyla tasfiye edilmiştir" dedi. 

 

Hep birlikte çok güzel ve huzur içinde bir ön seçim yarışını gerçekleştirdiklerini de sözlerine ekleyen Op.Dr. Şeker "Seçim yarıştır. Bu yarışta "ben daha iyisini yapıyorum bana oy verin" denilir, oy istenir. Ama bu adaya oy vermeyin, çizin demek bunu yapanların partisini ve ülkesini düşünmediği anlamına gelmektedir" dedi.

Ön seçimin ardından partide listelerin kesinleşmesi için Genel Merkez tarafından kontenjan adaylarının belirlenme sürecine geçildiğini de ifade eden Dr.Şeker; bu sürecin iyi değerlendirilmesi halinde bölgede seçimden zaferle çıkacaklarını vurguladı. Örgütün üzerine düşeni layıkıyla yerine getirdiğini vurgulayan Şeker konuşmasına şöyle devam ett; "Partinin üye sayısının yüzde 80`i aktiftir. Bunun da yüzde 65-70`i pazar günü seçimlere katılarak tercihlerini ortaya koydu. Örgüt uzun zamandır bu yetkisini kullanmadığı için köreldi ancak üzerine düşen görevi yaptı. Şimdi iktidar olacak profile uygun bir kontenjan ataması yapılmasını bekliyor. Bu gerçekleşirse ki bu sürece hepimiz katkı vermeliyiz CHP bölgede birinci parti olacaktır."CHP İstanbul 3. Bölge 2. sıra milletvekili adayı Op. Dr. Ali Şeker; bundan sonra sahada çalışacaklarını ön seçim sürecinde 126 aday adayıyla sokaklarda, kahvelerde, derneklerde kısaca bölgenin her yerinde halkla içiçe olduklarını belirterek "Lütfen anımsayın. Dört yıl önce bu günlerde Ankara`da genel merkez odalarında kapılarında dolanıyorduk. Yaklaşık bir bir buçuk ay oralarda yatıp kalkıyorduk.Enerjimizi boşa harcarken sahayı da tamamen başta AKP olmak üzere diğer partiler bırakıyorduk. Artık o dönemler bitti. Enerjimizi sahaya yansıtacağız.Çalmadan çalışarak Türkiye`yi yöneteceğimizi herkese göstereceğiz."Değil milletvekil koltuğu, hiç bir koltuk için İlkelerimden taviz vermem. Op. Dr. Ali Şeker, partinin ortaya koyduğu bu enerjiyi artık oya çevirmeleri gerektiğini kaydetti ve "Değil milletvekili olmak ortaya konacak hiçbir koltuğa ilkelerimize değişmem. Gece gündüz çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz.Hep birlikte iktidara yürüyeceğiz" şeklinde konuştu.

 

Centilmence bir yarış yaşandığını hep birlikte sahada mücadele edeceklerini vurgulayan Op.Dr. Şeker "Hep birlikte 7 Haziran`a kadar sahada olacağız. Karanlığa karşı bir ışık olmak için yola çıktık, başaracağız" diyerek alkışlar arasında konuşmasını tamamladı.


SİYASET 31.03.2015 21:00:00 0

Ali Şeker İlkelerimizi Hiçbir Koltuğa Değişmem

Beylikdüzü`ndeki seçim ofisinde partililer ve basın mensuplarıyla biraraya gelen Op.Dr.Ali Şeker konuşmasına tüm örgüt üyelerine teşekkür ederek başladı.