Haber Detayı
29 Mart 2017 - Çarşamba 12:24 Bu haber 20086 kez okundu
 
BİSİKLETÇİLER BÜYÜKÇEKMECE'DE YARIŞACAK
Büyükçekmece, Ulusal Dağ Bisikleti Yarışması’na ev sahipliği yapacak
SPOR Haberi
BİSİKLETÇİLER BÜYÜKÇEKMECE'DE YARIŞACAK

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ulusal Dağ Bisiklet Yarışları’nın ilk ayağı bu yıl ilk kez Büyükçekmece’de düzenlenecek.

Büyük heyecan ve çekişmeye sahne olacak gençler dağ bisikleti yarışması 1 - 2 Nisan tarihleri arasında Tepekent koruluğunda Gençlik ve Spor Bakanlığı, Büyükçekmece Belediyesi, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Büyükçekmece Bisiklet Kulübü ve Salcano işbirliğiyle gerçekleşecek.

Sezonun ilk yarışı Büyükçekmece’de

Kültür ve sanatta dünya kenti Büyükçekmece, sportif faaliyetlerde de adından söz ettiriyor.

Bisiklet sporunda Türkiye’nin en iddialı ilçeleri arasında kendisine yer bulan Büyükçekmece’de, Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından geleneksel olarak düzenlenen Dağ Bisiklet Yarışları’nın ilk etabı Büyükçekmece Belediyesi’nin ev sahipliğinde ve katkılarıyla koşulacak.

Büyükçekmece’de yeni parkur heyecan

Büyükçekmece Ulusal Dağ Bisikleti Yarışı bu haftasonu (1 – 2 Nisan) tarihlerinde Tepekent koruluğundaki parkurda gerçekleşecek. Sezonun ilk yarışında bisikletçiler, Yıldız B, Yıldız A, Genç Erkek, Elite Erkek, Master 30+, Master 40+ Master 50+, Yıldız Bayan, Genç Bayan ve Elite Bayan olmak üzere 10 kategoride pedal basacaklar. Yaklaşık 4 kilometrelik parkurda mücadele edecek sporcular için uluslararası UCI Dağ Bisikleti Yarışı kuralları geçerli olacak. Kayıtlar 31 Mart akşamı sona erecek Büyükçekmece Ulusal Dağ Bisikleti Yarışı için ön kayıt 31 Mart 2017 Cuma günü saat 17.00’de sona erecek.

Kayıt için www.bbk.org.tr/onkayit adresinden başvuru yapılabilecek. Avantajlı coğrafi konumu sayesinde tam bir bisiklet şehri olan Büyükçekmece yeni parkur yeni heyecan sloganı ile bisiklet severlere farklı bir deneyim yaşatacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BİSİKLETÇİLER BÜYÜKÇEKMECE'DE YARIŞACAK
Yorumlar
Haber Yazılımı