Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 19:03 Bu haber 1084 kez okundu
 
"Yılın Zirvedekileri" Kim Olacak?
İGD'nin düzenlediği ‘Yılın Zirvedekileri’ ödülleri için başvurular başladı
BEYLİKDÜZÜ Haberi

İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından son üç yıldır düzenlenerek büyük ilgi gören, bu yıl üçüncü defa düzenlenen ve artık gelenekselleşen 'İGD Yılın Zirvedekiler Ödülleri’ne başvurular başladı. Ödüllere başvurular 12 Ekim 2018 Cuma günü sona erecek.

 

İstanbul Gazeteciler Derneği; Haber, Fotoğraf, Sayfa Düzeni, Röportaj, Köşe Yazısı, İnternet Haber Sitesi, Gelecek Vaad Eden Gazeteci Adayı, Yaşam Boyu Onur Ödülü, adı altında, sekiz dalda dağıtacak bu ödülleri, demokrasi kültürünün güçlendirilmesi, halkın bilgilenme ve gerçekleri öğrenme hakkının kullanılmasının yaygınlaştırılması ve yerel gazeteciliğin güçlenmesini sağlamak amacıyla düzenliyor.

 

ÇALIŞAN VE ÜRETENE ÖDÜL

Yerel gazetecilikte zirvedekiler ödülünün, yerel gazetelerde çalışan gazetecileri kapsadığını belirten İGD Başkanı Mehmet Mert; yerel medya ödüllerinin yerel konuları en iyi değerlendiren, mesleğe en çok değer veren, mesleğin evrensel boyutlarda değerlendiren ve mesleki kurallara uygun haber üreten gazetecilere verilmesinin hedeflendiğini vurguladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yılın, Zirvedekileri, İstanbul, Gazeteciler, Derneği,
Yorumlar
Haber Yazılımı