Haber Detayı
26 Ağustos 2015 - Çarşamba 09:13 Bu haber 1073 kez okundu
 
Vicdansızlar Köpekleri Av Tüfeğiyle Vurdu
Olayda ağır yaralanan bir köpek Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde ameliyata alındı.
ARŞİV Haberi
Vicdansızlar Köpekleri Av Tüfeğiyle Vurdu

Ameliyat Başarılı GeçtiBüyükçekmece ilçesi, Mimarsinan Merkez Mahallesi'nde meydana gelen olayda bazı kişi yada kişiler tarafından sokak köpeklerine ateş açıldı.

 

Bölgede dolaşan köpek grubuna açılan ateşte bir köpek ağır yaralanırken diğerleri de açılan ateşten korkarak bölgedeki bir inşaatın şantiye kuyusuna düştüler. Mahalle halkının ihbarı üzerine harekete geçen Büyükçekmece Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi veterinerleri ağır yaralı köpeği olay yerinden alarak ameliyat etti. Kalçasından ve kasıkların ciddi yaralanan köpeğin ameliyatı başarıyla gerçekleştirilirken, tedavisi sürüyor. Şantiye kuyusuna düşen köpekler ise kurtarılarak olay yerinde tedavi edildi.

 

"Takipçisi Olacağız"

 

Olaya sert tepki gösteren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Allah'ın yaratmış olduğu her canlının yaşama hakkı bulunduğunu ve bu hakkı onun elinden almanın en ağır günah olduğunu belirterek; "Asla tasvip edilmeyecek bir olaydır. Sorumlu yada sorumlularının yasalar önünde de hesap vermeleri için bu olayın takipçisi olacağız, peşini bırakmayacağız" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vicdansızlar, Köpekleri, Av, Tüfeğiyle, Vurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı