Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 08:51 Bu haber 1242 kez okundu
 
Ve Sahnede Manuş Baba!...
Genç yaşlı büyük küçük herkesin beğenisini kazanan sanatçı Manuş Baba 19. Uluslararası Büyükçekmece Kültür Festivali'nde bir konser verdi.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Ve Sahnede Manuş Baba!...

 "Manuş Baba" ismi ile ünlü olan genç sanatçı Mustafa Özkan, 19.Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali  etkinlikleri kapsamında bir  konser verdi.

 

İstanbul’un dört bir yanından saatler öncesinde Büyükçekmece’ye akın eden binlerce Manuş Baba hayranı, unutulmaz bir gece yaşadı. Manuş Baba  hayranları saatler önce konser alanına gelerek konserin olacağı  saati bekledi. Yaklaşık 15 bin kişinin dinlediği tahmin edilen konserde sanatçı; Nazım Hikmet, Ahmet Arif, Cemal Süreyya gibi şairlerin dizelerinden oluşan besteleri seslendirdi ve sevenleri tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

 

“Enteresan bir adam, enteresan bir ses”

Konserden sonra sahnede bir konuşma yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “19. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali hazırlıklarında Büyükçekmece ailemize özellikle gençliğimize sanatçıları sorduk. Manuş Baba dediniz. Ben hiç dinlemedim. Ondan sonra araştırayım dedim. Baktım enteresan bir adam. Ses de  enteresan. Arabada açtım ve dedim ki gençliğin sesine kulak vermek lazım. Biz de gençliğin sesine kulak verdik. İlk defa bu akşam sizi sahnede izliyorum. Kendinize ait bir tarz, güzel bir ses, inşallah çok daha güzel yerde olacaksınız” ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Manuş, Baba, Mustafa, Özkan, Büyükçekmece, Dr.Hasan, Akgün, 19.Uluslararas
Yorumlar
Haber Yazılımı