Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 15:15 Bu haber 1598 kez okundu
 
Türkan Saylan Spor ve Sosyal Tesisi Yakında Açılıyor
Doğası ve sosyal imkanlarıyla İstanbul’un göz bebeği haline gelen Mimaroba Mahallesi, Büyük Atatürk Parkı içerisinde yapımı tamamlanan Prof. Dr. Türkan Saylan Spor ve Sosyal Tesisi hizmete girmeye hazırlanıyor.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Türkan Saylan Spor ve Sosyal Tesisi Yakında Açılıyor

 

Ülkesine yaptığı sayısız hizmet ve kız çocuklarının eğitimine katkılarıyla tanınan tıp doktoru, akademisyen, yazar ve eğitimci Türkan Saylan’dan adını alan spor ve sosyal tesisi, Dr. Hasan Akgün’ün geliştirdiği örnek bir sosyal tesis projesi. Başkan Akgün ve ekibinin çalışmaları sonucunda yapımı tamamlanan tesis, Büyükçekmecelilerin hizmetine girmek için gün sayıyor

 

Spor salonu, kütüphane ve kafeteryasıyla hizmet verecek

Büyükçekmecelilerin spor ve çeşitli sosyal imkanlardan faydalanabileceği tesisin içerisinde; modern spor aletlerinin bulunduğu 150 metrekarelik bir fitness salonu, içerisinde kapsamlı bir kütüphanenin bulunduğu 150 metrekarelik bir kafeterya, toplamda 100 metrekarelik kadın ve erkek soyunma odaları, duş, mescit ve bebek bakım odası da mevcut.

 

Başkan Akgün: Büyükçekmece aileme hayırlı olsun

Sosyal belediyecilik anlayışı gereğince hareket ettiğini belirten Akgün; "Şehrimizde yüksek binalar ve az yeşil alan görmek bir belediyeci olarak asla katlanamayacağım bir durum. Bu anlayış gereğince planladığımız tüm projelerin halkımıza her anlamda yarar sağlayacak, sosyal ve sağlıklı yaşama yönelik yatırımlar olmasına özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda hayata geçirmeye hazırlandığımız Prof. Dr. Türkan Saylan Spor ve Sosyal Tesisi, vatandaşlarımıza spor ve sosyal hayatla iç içe olma imkanı sunacak. Şimdiden tüm Büyükçekmcece’ye hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkan, Saylan, Spor, ve, Sosyal, Tesisi, Yakında, Açılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı