Haber Detayı
11 Aralık 2017 - Pazartesi 10:14 Bu haber 841 kez okundu
 
Türk Sanat Müziğinin Beş Ünlü Bestekarı Anıldı
Büyükçekmeceli sanatseverler, Büyükçekmece Belediyesi Musiki Derneği, “Büyük Bestekarlar (Beş Selahattin) Türk Sanat Musikisi Konseri”ne yoğun ilgi gösterdi.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Türk Sanat Müziğinin Beş Ünlü Bestekarı Anıldı

 

Büyük bestekarlar Selahattin Altınbaş, Selahattin Erköse, Selahattin İçli, Selahattin İnal ve Selahattin Pınar’ın (Beş Selahattin) TSM bestelerinin seslendirildiği konser Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Cengizhan Sönmez’in şef olarak yer aldığı konserde onur konuğu sanatçı Gülşah Sönmez de sahne aldı.

 

“Muhteşem bir gece yaşadık”

 

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün adına konuşma yapan Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner, “Sevgili sanatsever dostlar bu salonu böylece doldurdunuz sizlerin karşısında yine muhteşem bir gece yaşatan bu ekip karşısında saygıyla eğiliyorum. Büyükçekmece Belediyesi Musiki Derneği eski kurucularından Reşit Kızılkan’ın ruhuna selamlar gönderiyorum. Onun deyimiyle Büyükçekmece’de yaşamak bir sevda. Büyükçekmece sevdalısı olan Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün adına Büyükçekmece Belediyesi Musiki Derneği Başkanı Hayrettin Şener’e ve sayın şefimiz Cengizhan Sönmez’e ve koroya teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Sanat, Müziğinin, Beş, Ünlü, Bestekarı, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı