Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 03:35 Bu haber 3226 kez okundu
 
Sevgi Emanet 4.Kez Başkan
Büyükçekmece Tüketiciyi Koruma ve Bilinçlendirme Derneği geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği olağan kongrede mevcut başkan Sevgi Emanet ile devam kararı aldı.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Sevgi Emanet 4.Kez Başkan

Sevgi Emanet'in tek listeyle katıldığı ve  üyelerin tamamının oylarını alarak Başkanlık görevine yeniden getirildiği seçimde Yönetim ve denetleme kurulu faaliyet raporları okundu.

Dernek Başkanı Emanet yapmış olduğu konuşmada görevi aldıktan bu güne kadar geçen süreyi değerlenirdi.

Emanet; “derneğimiz olarak  bugüne kadar tüketici aleyhine gelişen her konu hakkında tüketicilerimizin yanında durduk ve durmaya da devam edeceğiz. Görev yaptığımız süre boyunca elektrik kayıp kaçak bedelleri,dağıtım bedeli ve elektrik zamları, GSM, internet ve uydu yayını hizmeti veren firmaların faturaların geç ödenmesinden dolayı kestikleri Açma-Kapama işlemleri ücretleri, her türlü dolandırıcılık ve çözüm önerileri (telefon ile-Noter Dolandırıcılığı), dosya masrafı iadeleri, kredi kartı aidatı, hesap işletim ücretleri, ayıplı ürün ve hizmetler, Avukatlık Vekalet ücretleri, Abonelik sözleşmeleri, 850 ile başlayan hatlardan gelen arama ve mesaj, açma kapama ücretleri ile ilgili uyarı,önlem ve haberler. Teog Sınav Sisteminin kalkması ile birlikte veli ve öğrencilerin Dersaneler ile yaşadıkları sorunları haberleştirdik ve Dersane ücretlerini nasıl geri alabileceklerinin yolunu gösterdik. Ayıplı ürün ve hizmetlerle ilgili tüketici lehine bir çok karara ve sonuca imza attık.Tüketicilerimize ihtar,ihbarname ve cayma sözleşmeleri hazırladık.Özel okullarda alınan staj ücreti, kadına karşı şiddet,İsrail’e boykot,kanun değişiklikleri, uyuşturucu ve madde bağımlılığı,Kurban ve Ramazan Bayramı uyarıları vs. gibi toplumu yakından ilgilendiren bir çok konuyu ele aldık ve ilgili mercilere taşıyarak katkı sağladık.Çocuk İstismarı ve Çocuk Tecavüzlerine karşı derneğimiz olarak yazılı ve sözlü tepki verdik, konuyla alakalı üç bine yakın imza topladık.ABD’nin Kudüs’le ilgili skandal kararına karşı durduk,tepkimizi dövizlerle dile getirdik. 19 Mart Dünya Tüketiciler Günü ve Haftalarında Dernek olarak bir çok etkinliklere imza attık.Büyükçekmece Halk Eğitim Merkezi'nde ve Büyükçekmece Belediyesi Halk Eğitim kurslarında kursiyerlere, yetişkinlere,Tepecik Kültür Merkezi'nde ve ilçemizin bir çok okulunda,bazı sivil toplum kuruluşlarına slayt eşliğinde sunumlar yaparak yediden yetmişe tüketicilerimizi bilinçlendirme seminerleri düzenledik.İlçemizin bir çok mahallesinde bastırdığımız Tüketiciyi bilinçlendirici el broşürlerini dağıttık. Gerek tüketici köşemizden gerekse basından tüketicilerimize ulaştık ayrıca bir çok konuda onların sesi olduk. Yazıya dökemediğimiz, sayamadığımız bir çok başarılı çalışma ve haberlere hep birlikte ekip olarak imza attık,atmaya da devam edeceğiz…

Kısacası dernek olarak bu görevi ciddiye aldık ve görevimizi ilçemize yakışır şekilde ifa ettik.Özverili çalışmalarımız sonucu mağduriyetlerini giderdiğimiz çok sayıda vatandaşımızdan aldığımız güç ile kamuya mal olduk diyebilirim.Şahsım dahil birlikte çalıştığımız tüm yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte kendimizi daha da geliştirip tüketici haklarını yediden yetmişe taşıyarak ilçemizde tüketici bilincini yaymaya devam edeceğiz. Tüketici haftasında ulaştığımız ve etkinliklerimizde dile getirdiğim bir cümle ile sözlerime son vermek istiyorum.

 

”Haklar arandıkça, haksızlıklar azalır”

 

Bizler yeni dönemde de  tüketiciyi koruma ve haklarını nerede nasıl aramaları konusunda yine çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu vesile ile başta Büyükçekmece halkı olmak üzere tüm çalışma arkadaşlarıma ve üyelerimize ve bize her daim destek olan ve onlar sayesinde tüketicilerimize seslendiğimiz tüm basın mensuplarına sonsuz teşekkürlerimle” diyerek sözlerine son verdi.

Sevgi Emanet dernek Başkanı olurken; Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine;

Ümran Arslan,Ahmet Altınsu,Hasan Yazıcı,Ezgi Akyüz,Yasemin Söyler,Birgül Doğanay,Serap Doyum,Nilüfer Ayar.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;Ferdi Erken,Hakan Yazıcı, Mükerrem Özel,Aylin Acar Yazıcıgil,Vahide Piriştine,Gülşen Turan,Şenol Kara.

Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine;Erden Alp,Ercan Uçar,Fatma Özdemir.

Denetim Kurulu Yedek Üyeliklerine;Gülsüm Yazıcı,Buket Aksu,Zekeriya Güneş seçildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sevgi, Emanet, Büyükçekmece, Tüketiciyi, Koruma, Bilinçlendirme, Derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı