Haber Detayı
11 Mart 2018 - Pazar 15:02 Bu haber 1433 kez okundu
 
Sanatçı Emre Saltık Mezarı Başında Anıldı
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Sanatçı Emre Saltık Mezarı Başında Anıldı

Türk Halk Müziği’nin güçlü sesi ve sazı aynı zamanda da Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Emre Saltık, vefatının birinci yıldönümünde sanatçı dostları ve sevenlerinin katılımıyla kabri başında dualarla anıldı.

 

Geçtiğimiz yıl genç yaşta aramızdan ayrılan Halk Müziği sanatçısı ve Büyükçekmece Belediye Meclis Üyesi Emre Saltık, Büyükçekmece Güzelce Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı Saltık’ı anma törenine Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediye meclis üyeleri, sanatçı dostları ve ailesinin yanısıra sanatçının çok sayıda seveni katıldı.

 

“Kardeşimi, yol arkadaşımı kaybetmenin acısı hala kalbimde”

 

Emre Saltık için edilen duaların ardından sanatçının ailesi taziyeleri kabul etti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Saltık’ın çok iyi bir dost ve çok iyi bir insan olduğunu belirterek şunları söyledi: “Emre Saltık’ı ben önceleri sadece güzel türkülerinden tanırdım. Sonra birlikte çok uyumlu, çok saygılı, kardeşçe çalışma imkanımız oldu. Birlikte Büyükçekmece için güzel hizmetlere imza attık. Çok değerli bir kardeşimi, yol arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsü hala kalbimde. Emre Saltık'nın aramızdan ayrılışının birinci yıl dönümünde sevenleri, dostları ve ailesiyle birlikte mezarı başında dualarımızı ettik. Yüce Allah’tan tekrar rahmet diliyorum. Işıklar içinde uyusun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sanatçı, Emre, Saltık, Mezarı, Başında, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı