Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 15:25 Bu haber 1222 kez okundu
 
Minikler Hayvan Dostlarıyla Buluştu
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Minikler Hayvan Dostlarıyla Buluştu

Kasım ayında hizmete açılan Beylikdüzü Belediyesi Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi öğrencileri, ilk açık alan etkinliğini Beylikdüzü Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’ni ziyaret ederek yaptı.

 

Hayvan dostlarıyla ilk kez buluşan miniklerin heyecanı görülmeye değerdi. Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Nejla Kotil ve öğretmenleri eşliğinde, Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Beylikdüzü Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret eden Şehit Öğretmen Şenay Aybüke Yalçın Gündüz Çocuk Bakımevi öğrencileri, hayvanlarla yakından ilgilendi. Merkezin Halkla İlişkiler Sorumlusu Gediz Yalçın, merkeze ilk kez gelen çocuklara, hayvan bakımı hakkında bilgiler verdi.

 

Onlardan gelen soruları da yanıtlayan Gediz Yalçın, çocukların hayvanlarla doğru iletişim kurabilmeleri ve onları sevmeleri için bu tür ziyaretlerin çok faydalı olduğunu söyledi. Öğrenciler Hayvan Sevgisini Öğreniyor Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla merkezi ziyaret ettiklerini belirten çocuk bakımevi öğretmenleri ise, “Çocuklarımızın küçük yaşta hayvan sevgisiyle büyümeleri, ileride hayata çok daha güvenle ve sevgiyle bakmalarını sağlayacaktır” dedi. Hayvan sevgisinin aşılanması için gerçekleştirilen ziyaretin sonunda, belediye yetkilileri tarafından çocuklara “Hayvanlarla Doğru İletişim” adlı kitap hediye edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Minikler, Hayvan, Dostlarıyla, Buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı