Haber Detayı
10 Aralık 2015 - Perşembe 13:24 Bu haber 2150 kez okundu
 
Liselilerden, kardeşlere hijyen dersi
Mektebim Büyükçekmece Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, anaokulunda eğitim gören çocukları ziyaret ederek Ağız ve Diş Sağlığı, el yıkama alışkanlığı ve sağlık bilgisi gibi konularda bilgi paylaşımında bulundular
SAĞLIK Haberi
Liselilerden, kardeşlere hijyen dersi

3-6 yaş arası öğrencilere video animasyon ve oyunlar eşliğinde bilgi veren Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, küçük yaşlardan itibaren edinilecek bilgilerin çocuklarda çok daha kalıcı olduğunun altını çizdi.

Sağlık alanında eğitimlerine devam eden lise öğrencileri, anaokulun öğrencilerine örnek olmak, sağlık ve hijyen konusunda edindikleri bilgileri paylaşmak adına İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Yalova, Yozgat’ta bulunan anaokullarına ziyaretlerini sürdürecekler. Mektebim Büyükçekmece Anaokulu ile ilk ziyaretlerini gerçekleştiren sağlık lisesi öğrencileri, doğru diş fırçalama teknikleri, ağız bakımı, hijyen, el yıkama alışkanlığı gibi konularda çocuklara bilgiler verdi. Çizgi animasyonlarla çocukların ilgisini çekmeyi amaçlaya öğrenciler, oyunlar aracılığı ile alışkanlıkların erken yaşlarda kazandırılabileceğini, özellikle okul öncesi eğitimin bu konuda çok önemli olduğunu belirttiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mektebim, Büyükçekmece, Anadolu, Sağlık, Meslek, Lisesi, öğrencileri, anaokulund
Yorumlar
Haber Yazılımı