Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 17:05 Bu haber 1108 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu "İBB yi ve Büyükşehirleri Alacağız"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beylikdüzü'nde Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi'nde kadınlarla biraraya geldi.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Kılıçdaroğlu 

Burada kadınların sorularına cevap veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; CHP'nin elitlerin partisi olmakla suçlandığını ancak kendisinin Anadolu'nun ücra bir köşesinde doğan çocuklu bir ailenin okuyan tek ferdi olarak CHP ye Genel Başkan olduğunu söyledi ve  "Buradan size söz veriyorum ve diyorum ki 2019'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni alacağız" dedi.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu,Beylikdüzü'nde yaşamayı Avrupa'da yaşamaya benzeten bir kadına "Aynı hak Sultanbeyli'de yaşayan kardeşlerimizin de Esenler'de yaşayan kardeşlerimizin de hakkı. Biz CHP olarak hiç kimsenin kimliğiyle, inancıyla yaşam tarzıyla uğraşmayacağız ve ,"Kadına toplumda gerekli değeri ve önemi vererek, İstanbul'u bir dünya markası yapacağız"dedi.

Kılıçdaroğlu kendisinin normal bir hayatının olmadığını evi arada bir ziyaret ettiğini söyledi ve bu konuda "Evi de arada bir ziyaret ediyorum. Hanımla arada bir de konuşuyoruz. O da çalışıyor. Ben de çalışıyorum. O da aynı dertleri taşıyor. Ben de aynı dertleri taşıyorum. Sizin dertleriniz gibi. Benim şahsi hiçbir derdim yok. Çok şükür çocuklar büyüdü. Elleri ekmek tutuyor. Oğlan da askerden gelecek inşallah, onun da eli ekmek tutarsa bizim derdimiz yok. Parayla, pulla benim işim de yok. Benim tek ilgim var. Bu ülkede hiç bir çocuk yatağa aç girmesin. Herkesin işi olsun, herkesin aşı olsun. Benim isteğim bu"şeklinde konuştu.

 

Her zaman kamuoyunu meşgul eden asgari ücret konusuna da değinen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kıyameti kopardılar. Parayı nereden bulacaksın? dediler.Ben parayı bulacağım arkadaş sana niye dert ? Sen yap 1500 lira. Yapamadılar. Ama bugün bizim bütün belediyelerimizde asgari ücret en az net 1500 liradır. Şimdi soruyorum; Bir belediye bunu yapıyor da, Türkiye Cumhuriyeti niye yapamasın?"dedi.

 

İşsizlik konusuna da değinen Kılıçdaroğlu konuşmasına şöyle devam etti;

"Çocuğunuz işsizse 2019'da sandığa gideceksiniz. Geliriniz yeteri kadar yoksa, 2019'da sandığa gideceksiniz. 'Güzel bir kentte yaşamak sokaklarında, caddelerinde huzur içinde gezmek istiyorum" diyorsanız 2019'da sandığa gideceksiniz. Eğer şu faiz belasından ne zaman kurtulacağız diyorsanız, 2019'da sandığa gideceksiniz. Peki neyapacağız 'Oyumuzun artık rengini artık değiştireceğiz. Artık kim işsizi, ev kadının düşünüyorsa, onun mutfağını, tenceresini düşünüyorsa, kadına şiddetin engellenmesini istiyorsa, bunun tek adresi var. O adres CHP'dir.2019 yılı yapılacak seçimler konusunda birlikte çalışarak İstanbul,Mersin,Adana,Balıkesir Bursa dahil büyükşehirleri alacağız bundan hiç şüphem yok "

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kemal, Kılıçdaroğlu, Ekrem, İmamoğlu, Zübeyde, Ana
Yorumlar
Haber Yazılımı