Haber Detayı
12 Temmuz 2014 - Cumartesi 14:26 Bu haber 641 kez okundu
 
Kılıçdaroğlu 17 Temmuz'da Beylikdüzü'nde
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçim miting programı, 17 Temmuz'da İstanbul Beylikdüzü mitingiyle başlayacak ve 9 Ağustos'ta Kadıköy mitingiyle sona erecek.
ARŞİV Haberi
Kılıçdaroğlu 17 Temmuz'da Beylikdüzü'nde

CHP Genel Merkezi'nden den yapılan yazılı açıklamada, Genel Sekreter Gürsel Tekin ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanlığı seçiminde yapacağı mitingler hakkında ortak açıklama yaptığı belirtildi.

 

Yapılan ortak açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun 9 Ağustos'a kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Tekirdağ, Antalya, Amasya, Eskişehir, Manisa, Malatya, Tokat, Giresun Mersin ve Hatay'ın da bulunduğu illerde miting düzenleyeceği bildirildi. Mitinglerin şölen şeklinde geçmesinin planlandığı belirtilerek, mitinglerle ilgili CHP örgütleri ve partili belediye başkanlarının gerekli her türlü  çalışmayı yapacağı, mitinglerin iftar sonrasında gerçekleştirileceği kaydedildi.Kılıçdaroğlu'nun CHP'li belediyelerin iftar ve sahur etkinliklerine de katılacağı belirtilerek, bu etkinliklerde konserler ve gösterilerin de olacağı ifade edildi.

 

"Kaygı taşıyan insanlar Kılıçdaroğlu'na güvensinler"

 

Genel Başkan Kılıçdarloğlu'nun 17 Temmuz'da ilkini İstanbul Beylikdüzü'nde başlatacağı mitingler zinciriyle ilgili yapılan açıklamaya  şöyle devam edildi; "Cumhurbaşkanlığı seçimi, Türkiye'nin içeride ve dışarıdaki sorunların üstesinden gelmesi gereken önemli bir süreç. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili cesur davranıp uzlaşma kültürünün mimarı olmuştur. CHP'nin böyle önemli bir konu karşısında duyarsız davranması düşünülemez. CHP'ye düşen, uzlaşma kültürünün mimarı olmaktı. CHP de bunu yerine getirdi. Kaygılar, eleştiriler, tartışmalar olabilir, bunlar çok doğaldır. Ancak, şuna inanın, kaygı taşıyan insanlar, Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye güvensinler. CHP'nin, bugün farklı siyasi partilerle Türkiye kamuoyuna cumhurbaşkanı adayı olarak sunmuş olduğu Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu ile inşallah 10 Ağustos'ta, ilk turda tarihi bir zaferi ilan edeceğiz. Bundan asla şüphemiz yoktur. Tüm yurttaşlarımızı şölen havasında geçecek olan mitinglerimize davet ediyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kılıçdaroğlu, 17, Temmuz'da, Beylikdüzü'nde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı