Haber Detayı
23 Şubat 2017 - Perşembe 18:01 Bu haber 1619 kez okundu
 
KAVAKLI HASAN DOĞAN STADI YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR
Kavaklı’da bulunan Hasan Doğan Futbol Stadı’nı baştan sona yenileyen Beylikdüzü Belediyesi, yaklaşık 3 bin 500 kişilik seyirci kapasiteli bir kapalı tribün yapıyor. 1. Etap çalışmaları kapsamında tribün rehabilitasyonunun ise Mayıs ayında tamamlanması hedefleniyor.
SPOR Haberi
KAVAKLI HASAN DOĞAN STADI YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR

Spor dallarına olan yatırımları ile dikkat çeken Beylikdüzü Belediyesi, ilçede birçok spor türüne destek veriyor. Konforlu ve yeterli bir alt yapı için Kavaklı’da bulunan Hasan Doğan Stadı’nı tribün rehabilitasyonu kapsamında yenileyen Fen İşleri Müdürlüğü, kompleksin 1. Etabını Mayıs ayında tamamlamayı hedefliyor.

Heyecanlı müsabakaların ve futbol antremanlarının yapılacağı, çok sayıda gencin yetişeceği stat, yaklaşık 3 bin 500 kişi seyirci kapasitesine sahip olacak. 800 m2’lik bir alan üzerinde yer alan statta 2 teknik oda ile 2 hakem odası ile 6 soyunma odası bulunacak. Hasan Doğan Stadı’nın 2. Etabına ise en kısa sürede başlanılacak. 2. Etap kapsamında bin 200 metrekare olması planlanan bir sağlık ocağı yapılacak ve alanda çeşitli dükkanlara yer verilecek.

“Spor Yatırımları Beylikdüzü’ne Değer Katıyor”
 
Belli aralıklarla bölgeyi inceleyen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sporun ilçe için çok önemli olduğunu dile getirerek, “Beylikdüzü’nde spor alanında bir tesisleşme çabamız mevcut. Spor dallarının kolaylıkla uygulanabilir olmasını istiyoruz, çocuklarımızın geleceğe hazırlanacağı ortamları onlara sunmamız gerek. Spor için yaptığımız yatırımlarla Beylikdüzü daha da değerleniyor. Örneğin Beylikdüzüspor Kulübü, Beylikdüzü Voleybol İhtisas Kulübü ile İstanbulspor Beylikdüzü Basketbol Takımı ilçemizi gururla temsil ediyor.” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kavaklı’da, bulunan, Hasan, Doğan, Futbol, Stadı’nı, baştan, sona, yen
Yorumlar
Haber Yazılımı