Haber Detayı
04 Şubat 2018 - Pazar 11:40 Bu haber 847 kez okundu
 
Karaya Vuran Ölü Yunus Mumyalanacak
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Karaya Vuran Ölü Yunus Mumyalanacak

Beylikdüzü Kavaklı sahiline vuran ölü yavru yunus balığına Beylikdüzü Belediyesi Veteriner ekipleri ulaştı. Birkaç gün önce kıyıya vurduğunu belirten belediye ekipleri ölü yunus balığını mumyalanması için Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi’ne getirdi.

Beylikdüzü Kavaklı sahiline vuran ölü yunus balığına belediye ekipleri ulaştı.  Beylikdüzü Belediyesi Beyaz Masa’ya gelen çağrı üzerine harekete geçen veteriner ekipleri  kıyıya vuran yunus balığını Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi’ne getirdi. Müzenin sahibi Balıkçı Kenan Balcı ise; ‘Balığı inceledim. Balıkta herhangi bir yara izi yoktu. Yemsiz bir alana girdiği için açlıktan dolayı ölebileceğini düşünüyorum’ dedi.

 

MUMYALANIP SERGİLENCEK

Karaya vuran ölü yunus balığının Beylikdüzü Belediyesi Veteriner ekiplerince kendisine ulaştırıldığını söyleyen Balıkçı Kenan Balcı; ‘Vatandaşlarımızın ihbari üzerine belediye ekiplerimiz yunus balığına ulaşmışlar. Buraya getirdiler. Tahmin ediyorum, 5-6 gün önce bu balık ölmüş. Balığın toprağa gelen bir tarafı çürümüş vaziyette. Biz onun bakımını yapıp Türkiye Deniz Canlıları Balıkçı Kenan Müzesi'ne sergilenmek üzere kazandıracağız. Müzemizde yerini alacak." dedi.

 

MÜZENİN DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK

Büyükten küçüğe herkesin mutlaka müzeyi görmesi gerektiğini belirten Balıkçı Kenan Balcı, "15 binden fazla deniz canlısı türünü büyük bir uğraşla mumyalayıp kalıcı bir eser haline getirdik. Gelip gören herkesin hayret ettiği müzemizi her öğrenci mutlaka ziyaret etmeli. Müzemize giriş ücretsizdir. Kapımız herkese sonuna kadar açık. Bugün karaya vuran Yunus balığını da mumyalayıp burada sergileyeceğiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaya, Vuran, Ölü, Yunus, Mumyalanacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı