Haber Detayı
27 Eylül 2020 - Pazar 13:48 Bu haber 1931 kez okundu
 
İstanbul' da Palamut 10 TL ya Düştü
Denizlerde 1 Eylül tarihinden itibaren başlayan av sezonu bereketli geçerken, tanesi 10 liradan satılan palamut, balıkçıların ve vatandaşların yüzünü güldürüyor. Yeni sezonda palamutun bol çıktığını belirten balıkçılar fiyatların daha da düşeceğini söylüyor.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
İstanbul' da Palamut 10 TL ya Düştü

BALIKÇILAR ÇARŞISI BEYLİKDÜZÜ’NE UĞUR GETİRDİ
 
Bu sezonun bol ve bereketli geçtiğini belirten Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnafı vatandaşın ilgisinden memnun. İnsanların palamuta hasret kaldığını belirten Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnafı Kenan Balcı: ’20 gün önce 40 lira olan palamut bugün 10-12 lira arasında satılmaya başladı. Tezgahlarımızda vatandaşlarımız en çok palamuta ilgi gösteriyor. Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı, Beylikdüzü’ne uğur getirdi. Hamsi fiyatına palamut satmaya başladık’ ifadesini kullandı.
 
 
PALAMUT MEVSİMİ BAŞLADI
 
Vatandaşların balığa büyük talep gösterdiklerini belirten Balcı: ‘İnsanlar balığı özlemişler. Bol ve lezzetli oluncada ilgi büyük oluyor. Biz müşterilerimizi özledik. Onlar balıkları özledi. Palamut balığını una batırın tava. Suya batırın ızgara. Mevsimi başladı. Yağlandı. İster tava, ister fırın yapabilirsiniz’ dedi.
 
 
HAMSİDEN UCUZ
 
Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnafı Balcı vatandaşlara tavsiyelerdede bulundu. Balcı: ‘Hamsi 30 lira kilosu. Palamut 10 lira tanesi. Hamsiden ucuza geliyor. Hangi balık ucuzsa onu tercih edelim. En pahalı balık palamuttu bugün 10-12 lira arası. Çocuklarımız ve yaşlılarımız içinde palamut güzel bir balık çünkü kılçık derdi de yok. Denizin kırmızı etli balığı’ şeklinde konuştu
 
 
İşte balık alabileceğiniz adresler:
 
1) Yaşam Vadisi, Adnan Kahveci Mahallesi, Buse Sokak Beylikdüzü/İstanbul 

2) İstanbul Cad. Yeldeğirmeni Mevkii No:90 Kavaklı Köyü Girişi Kavaklı Büyükçekmece, İstanbul

3) Büyükşehir Mahallesi Büyükşehir Caddesi, Plaza İş Merkezi, No 9, Beylikdüzü, İstanbul

Kaynak: Editör:
Etiketler: Palamut, Balıkçı, Kenan, Balcı, vatoz, camgöz, Yaşam, vadisi, deniz,
Yorumlar
Haber Yazılımı