Haber Detayı
16 Mayıs 2015 - Cumartesi 16:13 Bu haber 2550 kez okundu
 
İŞKUR'a Göre Mobbing Hizmetin Gereği İmiş!..
Kurum, davaya ilişkin savunmasında personele uygulanan mobbingi "hizmetin gereğidir"diyerek savundu ve mahkemeden davanın reddini talep etti.
ARŞİV Haberi
İŞKUR'a Göre Mobbing Hizmetin Gereği İmiş!..

En önemli görevlerinden biri de çalışanların haklarını korumaya yönelik işlemler yapmak olan İŞKUR'un kendi personeline mobbing uygulanmasına göz yumması şaşırtıcıdır.

 

Davacı, daha önce görev yerinin değiştirilmesi ve yapılan bu görevlendirmeler sonucunda hak etmiş olduğu harcırahların ödenmemesi üzerine 3 adet dava açmış ve bu davaların hepsini kazanmıştır. Ancak bu davaları kazanıp eski görev yerine dönmesinin ardından kendisine bu sefer de mobbing uygulanmaya başlanmıştır. Davacının dava dilekçesinde bulunan ve idarenin "hizmetin gereği" diyerek savunmaya çalıştığı iddialardan bazıları; Sürekli olarak görev yerinin değiştirilmesi ve bu görevlendirmeler sonucunda harcırah ödenmesi gerekmekte iken ödenmemesi, Görev yerine gitmek için aylık 250 TL yol ücreti ödemek zorunda bırakılması, Vasıflarına ve unvanına uygun olmayan işlerde görevlendirilmesi, Bilgisayarının kendisinden habersiz olarak masasından sökülüp alınması, Bodrum katında bulunan, çay ocağının ve kalorifer kazan dairesinin bulunduğu koridora üstelik WC karşısına masa konularak, havalandırması ve penceresi bile olmayan bu ortamda yalnız başına çalışmaya zorlanması, Çalışması istenilen ortamın koşulları nedeniyle astım hastalığının tekrar nüksetmiş olması ve idarece bu durum bilinmesine rağmen uygulamada ısrar edilmesi, Tüm kurum personelinin katıldığı toplantılara katılmasının engellenmesi, Yıllık izin kullanma talebinin idare tarafından reddedilmesi.

 

"İşyerlerinde Psikolojik Tacizin (Mobbing) Önlenmesi" konulu Başbakanlık Genelgesi'nin 1. maddesi gereğince yaşanan bu sıkıntıların, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından önlenmesi ve sonlandırılmasının sağlanması gerekmekte iken Kurum, Samsun İl Müdürlüğü tarafından yapılan bu haksız uygulamalara adeta arka çıkmaktadır.

KAYNAK : www.kamuexpress.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞKUR'a, Göre, Mobbing, Hizmetin, Gereği, , imiş!..,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İŞKUR'a Göre Mobbing Hizmetin Gereği İmiş!..
İŞKUR'a Göre Mobbing Hizmetin Gereği İmiş!..
Yorumlar
Haber Yazılımı