Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 13:24 Bu haber 868 kez okundu
 
İMAMOĞLU'NDAN İBB TARİHİNDE BİR İLK
1984 yılından beri Büyükşehir unvanının kazanan İstanbul Belediyesi' nde bir ilk yaşandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli'yi İBB Genel sekreter yardımcılığına atayarak bu ilke imzasını koymuş oldu.
- Haberi
İMAMOĞLU'NDAN İBB TARİHİNDE BİR İLK

İstanbul Belediyesi Büyükşehir unvanını kazandıktan 1984 yılından bu yana en üst düzey kadın yöneticiyle bugün tanıştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu,  Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Yeşim Meltem Şişli'yi atadı. Böylece Şişli, İBB'nin ilk kadın Genel Sekreter Yardımcısı unvanını kazanmış oldu. 

 

Şişli'ye; İBB Kurumsal Gelişim ve Yönetim Sistemleri, İnsan Kaynakları ve Eğitim, Bilgi İşlem, Yazı İşleri ve Kararlar ile Satınalma Daire Başkanlıkları bağlı olacak.  

 

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli kimdir?

 

İBB, Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atanan Yeşim Meltem Şişli, 33 Yıldır aralıksız sürdürdüğü profesyonel yaşamının yaklaşık 27 yılını enerji sektöründe tamamlamıştır.  Türkiye Elektrik İletim A.Ş’den emekli olduğu 2007 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen  elektrik üretim ve dağıtım şirketlerinde üst yönetici olarak  görev yapmıştır

 

Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F Ekonomi Mezunu olan Yeşim Meltem Şişli adil, şeffaf ve hesap verebilirlik ilkelerini çalışma prensiplerinin temeline koyarak gerek kamu  gerekse özel sektörde birden fazla şirket ve elektrik piyasası kuruluş çalışmalarında etkin rol almış olup  bu yapılanmalarda alt yapı mimari tasarımlarının dizaynı ve geliştirilmesi  ile satın alma süreçlerini etkin bir şekilde yönetmiştir.  Diğer yandan kurumsal hedeflerin ve performansın geliştirilmesi ve ölçülmesini temel alan kısa ve uzun vadeli stratejik planlama ve kalite standartları çerçevesinde entegre yönetim sistemlerinin kurulması çalışmaları ile şirketlerin verimliliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla çalışan kapasitesinin ve motivasyonunun artırılmasına yönelik çalışmalarda yetkinlik sahibidir. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeşim, Meltem, Şişli, Ekrem, İmamoğlu, İBB, beylikdüzü
Yorumlar
Haber Yazılımı