Haber Detayı
06 Haziran 2021 - Pazar 13:34 Bu haber 161 kez okundu
 
Gelecek Partisi'ndan Müsilajla İlgili Basın Açıklaması
- Haberi
Gelecek Partisi'ndan Müsilajla İlgili Basın Açıklaması

MÜSİLAJ (DENİZ SALYASI) SORUNU ALARM VERİYOR

Denizin dibine yapışan ve canlıları oksijensiz bırakan yoğun müsilaj (Deniz Salyası) öncelikle toplu deniz canlısı ölümlerine, uzun vade de ise  turizm ve balıkçılık başta olmak üzere ciddi  ekonomik kayıplara yol açıp aynı zamanda şehrimizin doğasına zarar veriyor.

ALANINDA UZMAN ARKADAŞLARIMIZLA KONUYU TAKİP EDİYORUZ

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Mehmet Bekhan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Marmara Denizi kıyısında bir araya gelerek konuyla ilgili basın açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı, Yerel Yönetimler ve Şehircilik Başkanı Mehmet Bekhan: “Alanında uzman arkadaşlarımızla ve ilgili kurullarımızla konuyu yakından takip ediyoruz, Bu durum önemli; tüm Marmara’nın kaderi söz konusu. İstanbul ve Marmara bölgesi ciddi risk altında, eğer erkenden tedbir alınmazsa geri dönüşü mümkün olmayan sorunlara yol açabilir. Bir an önce ciddiyetle harekete geçilmeli” dedi.

 

 

BİZ BÖYLESİ EHEMMİYET ARZ EDEN BİR KONUYA DUYARSIZ KALAMADIK

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı  Bekhan konuya ilişkin yaptığı basın açıklamasında: “Bugün Dünya Çevre Günü ve biz böylesi ehemmiyet arz eden bir konuya duyarsız kalamadık. Alanında uzman arkadaşlarımızla birlikte sorunun yaşandığı yerde inceleme yaptık. Bu konuda kamuoyunun yoğun ve ivedi bir şekilde aydınlatılması gerektiğini ifade ediyoruz. Aksi halde geri dönüşü mümkün olmayan problemlere yol açacak bir durum ile karşı karşıyayız.” ifadelerine yer verdi.

YETKİLİLERİN DAHA HASSAS BİR ŞEKİLDE KONUYA EĞİLMELERİ GEREKMEKTEDİR

İl Başkan Yardımcısı Bekhan yaptığı açıklamanın devamında: “Bu konuda yetkili birimlerin daha hassas bir şekilde konuya eğilmelerini ve ne yapılması gerekiyorsa bir an öce yapılması çağrısında bulunuyoruz. Şunu unutmayalım ki; Dünya da başka bir İstanbul yok bu güzide şehrimize hep beraber sahip çıkmalıyız.” Diyerek konuşmasının sonlandırdı. 

Yapılan basın açıklamasının ardından partililer alandan ayrıldı.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gelecek, Partisi'ndan, Müsilajla, İlgili, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı