Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 20:58 Bu haber 1439 kez okundu
 
Esenyurt'ta Ücretsiz Psikolog Hizmeti
Esenyurt Belediyesi tarafından görevlendirilen uzman danışmanlar vatandaşların psikolojik sıkıntılarına ücretsiz olarak çözüm sunuyor.
- Haberi
Esenyurt'ta Ücretsiz Psikolog Hizmeti

Esenyurt Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri  Müdürlüğü’ne bağlı Benim Ailem Eğitim ve Danışmanlık Merkezleri’nde, 4 yıldır ücretsiz olarak her yaştan ve cinsiyetten vatandaşların psikolojik problemlerine uzman psikologlar tarafından çözüm bulunuluyor. Merkezde, 3 uzman psikolog tarafından günde 6 seans halinde yaklaşık 20 vatandaşa hizmet veriliyor. Merkezde, çocuk, ergen, yetişkin ve çift terapileri veriliyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan hizmetten vatandaşlar memnun olurken,  talep de her geçen gün artıyor. Yetkililer, özellikle merkezde çocuk ve ergen hizmetlerinin daha yoğun olduğunu belirttiler.

 

Yüzde 70 başarı oranı

Yetkililer, merkeze gelen vatandaşların sıkıntılarının büyük bir oranda çözüme kavuştuğunu belirtti. Çözüme kavuşma oranının yüzde 70 olduğunu belirten yetkililer  “ Merkezimize gelen hastalara profesyonel bir şekilde yaklaşılıyor. Hastaların tedavisi süreç tamamlanana kadar devam ediliyor. Gerekiyorsa hastaya birkaç ay süren tedavi hizmeti verilebiliyor. Çocuk ve ergenlikle ilgili sıkıntılar en başta geliyor. Çocuklar için uyguladığımız birçok yerde yapılmayan oyun terapisini uyguluyoruz. Çocuklar, çeşitli ve kendilerine uygun oyuncaklarla yapılan terapilerle sağlıklarına kavuşuyorlar. Evli çiftlerimiz de bizlere yoğun olarak başvuruyor. Kendilerine uyguladığımız çift terapisiyle, sıkıntılarını ve aralarındaki iletişimsizlikleri büyük bir oranda çözülüyor.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esenyurt'ta, Ücretsiz, Psikolog, Hizmeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı