Haber Detayı
26 Ağustos 2020 - Çarşamba 20:05 Bu haber 2441 kez okundu
 
"Ekrem İmamoğlu CHP den İstifa Edecek" İddiası
- Haberi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile bir televizyon programında yaşadığı polemikle adından sık sık söz edilen Akşam Gazetesi yazarı Turgay Güler, köşe yazısında "İmamoğlu CHP'den istifa edecek" iddiasında bulundu. 

Gazeteci Turgay Güler 26 Ağustos 2020 de yazdığı yazısında Ekrem İmamoğlu için

“İstanbul’u bir yıl gibi kısa bir sürede perişan eden, eline yüzüne bulaştıran İmamoğlu denklem dışı kalınca kolları sıvadı. Televizyon kuruyormuş. (Yeri gelmişken söyleyeyim oradan çok pis kokular geliyor ama şimdi sırası değil). CHP İmamoğlu’ndan yaka silkiyor, bin pişman. “ dedi.

 

2023 yılında yapılacak seçimlerde CHP den aday olmak isteyen birçok ismin olduğunu ve bu isimlerin yakında birbirine gireceklerinden söz  eden Turgay Güler yazısına şöyle devam etti.

Bu yüzden CHP’liler rotayı Mansur Yavaş’a kırdı. Ama onun da çapı belli. Neyse, kendi sorunları. Ama ortada 2023 seçimlerinde aday olmak isteyen o kadar çok isim var ki, yakında birbirlerine girerler. İmamoğlu zaten bir iş yapmıyordu şimdi televizyon kurup şov yapacak. Ali Babacan bu duruma fena bozuk. Benden duymuş olmayın ama ‘Babacan’cılarla ‘Gül’cülerin arası da kadrolaşma nedeniyle açıkmış. Muharrem İnce ‘ben varım ben’ diyor. Yazın bir köşeye İmamoğlu yakında CHP’den istifa eder. Edecek göreceksiniz. CHP’li bir yurtseverden duyduğumu aktarayım! Kılıçdaroğlu İmamoğlu için ‘otursun oturduğu yerde’ diyormuş. Ama dinletemiyormuş. Önümüzdeki günler Türk siyasi tarihi açısından çok sıra dışı gelişmelere gebe. Niyeti hayır olmayanın akıbeti de hayır olmaz. Bunu da yazın bir köşeye.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: , "Ekrem, İmamoğlu, İstifa, Edecek", İddiası,
Yorumlar
Haber Yazılımı