Haber Detayı
25 Haziran 2015 - Perşembe 23:46 Bu haber 2014 kez okundu
 
Eğitime yapılan hizmet kutsaldır“
Eğitime verdiği katkılar nedeniyle "Okulcu Hasan" olarak bilinen Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece'ye modern bir kız meslek lisesi kazandırıyor.
ARŞİV Haberi
Eğitime yapılan hizmet kutsaldır“

960 öğrenci kapasiteli olacak

Hayriye Duruk Kız Meslek Lisesi'ni ziyaret eden Başkan Akgün, incelemelerde bulunduğu okulda son kontrolleri yaptı. 9 bin metrekare üzerine 6 katlı 37 derslikli yapılan okul 960 öğrenci kapasiteli olacak. 4 laboratuarlı olan okulun yeni eğitim ve öğretim yılına yetişeceği müjdesini veren Başkan Akgün, "Türk Milli Eğitimi'ne bir okul daha kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

 

Duruk ailesine teşekkür

Hayırsever Ali Metin Duruk, Mehmet Çetin Duruk ve Mahmut Atom Duruk ailelerine teşekkür eden Başkan Akgün, "Eğitime yapılan her hizmet kutsaldır. Bu yolda bana destek olan eğitim hayırseveri Duruk ailesine teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

 

"Daha üst düzeye taşıyacağız"

Kız Meslek Lisesi'nin Büyükçekmece'de önemli bir açığı kapatacağını belirten Başkan Akgün, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın ülkemize faydalı birer birey olarak yetişmeleri için eğitim önceliğimiz olmalıdır. Bu bilinç doğrultusunda Büyükçekmece'de zaten yüksek olan eğitim düzeyini daha da yukarılara taşımak için çabalarımız bundan sonrada devam edecek" dedi. Eğitim hayırseveri Duruk ailesinin katkılarıyla yaptırılan Hayriye Duruk Kız Meslek Lisesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı'nda hizmete açılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eğitime, yapılan, hizmet, kutsaldır“,
Yorumlar
Haber Yazılımı