Haber Detayı
30 Ekim 2018 - Salı 19:47 Bu haber 1002 kez okundu
 
“Bu Şeref Bütün Türkiye’nindir”
Avrupa Konseyi Şeref Bayrağı ödülünü bu yıl Türkiye’den Büyükçekmece Belediyesi kazandı.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
“Bu Şeref Bütün Türkiye’nindir”

47 ülkeden binden fazla belediye içinde 8 belediyeye verilen ödül, sadece İstanbulları değil, tüm Türkiye’yi sevindirdi. Uzun zamandır dışlanılmak istenilen Türkiye’ye gelen bu ödül, uluslararası siyasette yeni bir dönemin başlangıcı olarak yorumlanıyor.

 

Ödül Başkan Akgün’e takdim edildi

Avrupa Ödülleri 1955’den beri Avrupa Konseyi tarafından veriliyor. Seçici kurul, belediyelerin yerel demokrasiye katkıları, kardeş şehir ilişkileri, sosyal kültürel faaliyetleri ve çağdaş kent yaşamı kriterlerine uygunluklarını değerlendirerek sonuca ulaşıyor. Avrupa Konseyi Şeref Ödülü, Büyükçekmeceli binlerce vatandaşın da katıldığı bir törenle parlamenter Valeriu Ghiletchi tarafından Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e sunuldu.

 

“Bu ödül bütün Türkiye’nindir”

Ghiletchi “47 ülkeden 800 milyon vatandaşın yaşadığı Büyük Avrupa Ülkesi’nin en başarılı yerel yönetim örneklerinden biri olan Büyükçekmece’de bulunmaktan onur duyuyorum.” dedi.

Büyükçekmece Belediyesi adına ödülü alan Başkan Hasan Akgün ise “Böyle bir ödülü ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz. Gündelik siyasette fikirlerimiz ayrışsa da, uluslararası konularda Türkiye birleşir. Bu ödül bütün Türkiye’nindir”  dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Bu, Şeref, Bütün, Türkiye’nindir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı