Haber Detayı
21 Eylül 2016 - Çarşamba 14:26 Bu haber 2387 kez okundu
 
Beylikdüzü'nde Güz Dönemi Sanat Kursları başlıyor
Beylikdüzü Belediyesi'nin ücretsiz olarak düzenlediği Güz Dönemi Sanat Kursları başlıyor
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Beylikdüzü'nde  Güz Dönemi Sanat Kursları başlıyor

27 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek kayıtlar için Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü noktalarına başvurulabilir.

"Sanat var olmaktır" diyen Beylikdüzü Belediyesi, sanat kursları düzenliyor. Hizmetin ücretsiz sunulduğu Güz Dönemi Sanat Kursları; çocuk, genç, yetişkin ve akademi kategorilerine göre ayrılıyor. Bu fırsattan yararlanmak isteyen bireyler için kayıtlar, 27 Eylül - 5 Ekim arasında olacak.

Kayıt ve ders merkezleri ise Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Kavaklı Kültür ve Kurs Merkezi, Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü olarak belirlenmiş durumda. Kurslar hakkında detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 444 09 39 no'lu çağrı merkezi hattını arayabilirler.

Çocuk, genç, yetişkin ve akademi sınıfları olacak

Çocuk kategorisinde bağlama, drama, el becerileri, ebru, gitar, İngilizce, keman, piyano, resim, kukla, bale, hızlı okuma, ritim-perküsyon branşları var. Genç kategorisinde güzel sanatlara hazırlık, bağlama, ritim-perküsyon, gitar, ney, diksiyon, İngilizce, yazarlık atölyesi, karikatür, kodlama yazılım ve modern dans dersleri yer alıyor. Yetişkin kategorisinde bulunan branşlar ise şöyle:

Resim, ebru, bağlama, bendir, ritim-perküsyon, ney, kaligrafi, Arapça, diksiyon, amigurumi (örgü bebek), örgü atölyesi, takı tasarımı, el nakışı, temel bilgisayar eğitimi, halk oyunları, düğün oyunları, modern dans ve yağlı boya resim.

Kurslar içinde belirli branşlarda ileri düzeyde sanat eğitimi almak isteyenler için akademi sınıfları da oluşturulacak. Bu sınıflarda da solfej ve nazariyat, piyano, keman, bağlama, gitar ve perküsyon dersleri verilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beylikdüzü, Belediyesinin, ücretsiz, olarak, düzenlediği, Güz, Dönemi, Sanat, Ku
Yorumlar
Haber Yazılımı