Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 14:01 Bu haber 856 kez okundu
 
Beylikdüzü'nde Atık Pil Seferberliği Başladı
Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Beylikdüzü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencileri atık pil konusunda bilgilendirmek ve atık pillerin toplanmasına teşvik etmek amacıyla “Okullar Arasında Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
Beylikdüzü'nde Atık Pil Seferberliği Başladı

30 Nisan 2018’e kadar her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet tablet hediye edilecek. Atık toplama konusunda titizlikle çalışan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü “Okullar Arasında Atık Pil Toplama Yarışması” düzenledi.

 

Her sene yapılan yarışma 2017-2018 eğitim öğretim yılında da öğrencileri atık pil konusunda bilgilendirmek, atık pillerin toplanmasına teşvik etmek ve atık pillerin çevreye verdiği zararları azaltmak amacı ile düzenleniyor. 15 Ekim 2017 tarihinde başlayan ve 30 Nisan 2018 tarihlerinde son bulacak olan yarışmaya ilçe genelindeki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel ve resmi anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ve dengi okullar katılıyor. Her 250 kg atık pile 1 adet tablet hediye Kampanya sonunda okullarda biriktirilen atık piller Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personeli tarafından makbuzlu olarak alınacak ve kampanya için belirlenen tarihten sonra teslim edilen piller kampanyaya dahil edilmeyecek. Her 250 kg atık pil toplayan okula 1 adet tablet hediye edilecek olan kampanyada toplanan atık piller çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilecek. Ödüller, kampanyayı takip eden Haziran ayında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün düzenleyeceği Çevre Haftası etkinliklerinde teslim edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Beylikdüzü'nde, Atık, Pil, Seferberliği, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı