Haber Detayı
21 Kasım 2016 - Pazartesi 10:41 Bu haber 1718 kez okundu
 
Başkan Akgün: Cumhuriyet'i kimseye yedirtmeyeceğiz
Türk Sanat Müziğinin duayen ismi İnci Çayırlı konserine giden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün konuşmasıyla geceye damgasını vurdu.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
Başkan Akgün: Cumhuriyet'i kimseye yedirtmeyeceğiz

Türkiye'nin bulunduğu şartların çok ağır olduğunu belirten Başkan Akgün, "Ülkemizin, Cumhuriyet döneminden itibaren elde ettiği kazanımlar uçup gidiyor. Sizler aydınlık yolda yürüyen insanlarsınız. Sanattan anlayan bir topluluk olarak üzerinizde çok büyük bir vazife olduğunu unutmamanız lazım. Atatürk'ün kurmuş olduğu Cumhuriyet'i kimseye yedirtmeyeceğiz bunda kararlıyız!" dedi.

Çok sayıda sanatsever Büyükçekmecelinin katıldığı konserde Türk Sanat Musikisinin unutulmayan eserleri hep bir ağızdan söylendi.

"Sanatta ve eğitimde asla geride durmayacağız"

İnci Çayırlı'nın Türk Sanat Musikisi'nin büyük bir çınarı olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "20 sene önce söyledim; sanat hayattır. Sevgili büyük Büyükçekmece ailem hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Sizler ülkemizin aydınlık yüzlerisiniz. Eğer demokrasiye inancımız tam ise bunları çok iyi inceleyip, çok iyi değerlendirip ona göre sokakta, caddede bulunduğunuz ortamda mutlaka bu dava uğruna herkes mücadelesini vermek zorundadır. Sanatta ve eğitimde asla geride durmayacağız. Hem eğitime hem de sanata elimizden gelenin fazlası kadar katkı yapmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Katılım çok yoğun oldu

Katılımın çok yoğun olduğu konsere, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar ve tarihçi-yazar Sacide Bolcan katıldı. Büyükçekmece Belediyesi Gökkuşağı İzci Kulübü'nün engelli çocukları gecenin sonunda İnci Çayır'lıya teşekkür ederek çiçek takdim etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türk, Sanat, Müziğinin, duayen, ismi, İnci, Çayırlı, konserine, giden, Büyükçekm
Yorumlar
Haber Yazılımı