Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 19:07 Bu haber 1087 kez okundu
 
Başkan Akgün, Güney Kore’ye Gitti
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Güney Kore’nin Cheonan kentinde düzenlenen 2018 Cheonan Dünya Dans Festivali’ne katılmak üzere bu ülkeye gitti.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Başkan Akgün, Güney Kore’ye Gitti

 

5 kıta ve 85 ülkede örgütlü olan Uluslararası Halk Dansları Festivalleri Federasyonu (FIDAF) Onursal Başkanı olan Başkan Dr. Hasan Akgün, FIDAF genel kurulu toplantısına katılarak gelecek sene düzenlenecek etkinlere yönelik yapılan planlar hakkında konuşacak.

 

Açılış konuşmasını Akgün yapacak

Başkan Akgün, 12-16 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivalin açılış konuşmasını gerçekleştirerek Güney Kore’de Türkiye’yi temsil edecek. Büyükçekmece Belediyesi’nin kardeş şehri olan Cheonan’a çok sayıda Türk yazarın romanlarını hediye eden Başkan Akgün, Cheonan’daki Türk romanların yer aldığı kütüphaneyi gezecek.

 

“Festivaller aynı zamanda dünya barışına katkı sağlar”

Bu tür uluslararası organizasyonlarda Türkiye’nin adının duyurulmasının çok önemli olduğunu belirten Başkan Akgün, “Tarihten gelen kardeşlik bağlarımızın yıllar içinde daha da geliştiği Güney Kore’de böylesine önemli bir organizasyona katılmanın heyecanını içerisindeyiz. Kardeş şehrimiz Cheonan’da düzenlenen festival kapsamında dünya barışına ve kardeşliğe katkıda bulunmayı sürdürüyoruz. Festivaller sadece kültür ve sanata değil ülkeler arasındaki kardeşlik bağlarının gelişmesine de katkı sağlar. Cheonan Dünya Dans Festivali bu açıdan önemlidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Akgün,, Güney, Kore’ye, Gitti,
Yorumlar
Haber Yazılımı