Haber Detayı
05 Ekim 2018 - Cuma 18:00 Bu haber 1336 kez okundu
 
Başkan Akgün Cumhurbaşkanına "Bu Zulmü Durdurun''
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, birkaç ay önce ilçe girişine koyulan ve üzerinde “Mutluluk Şehri Büyükçekmece’ye Hoşgeldiniz” yazılı tabelanın önceki gece saat 01:00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kesilerek parçalanması ile ilgili basın açıklaması yaptı.
BÜYÜKÇEKMECE Haberi
Başkan Akgün Cumhurbaşkanına

İBB tarafından Ak Partili olmayan Belediyelere karşı zulüm yapıldığını söyleyen Başkan Akgün "Büyükşehir Belediyesi de devletin kurumudur, Büyükçekmece Belediyesi de devletin kurumudur. Gece yarısı operasyonları teröristlere yapılır. Demek ki tabelamız birilerini rahatsız etti. Bu zihniyete yazıklar olsun’ dedi.

 

"Sayın Cumhurbaşkanım Ak Partili Olmayan Belediyelere Yapılan Zulme El Koy"

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, söz konusu tabelanın Karayolları veya Büyükşehir denetiminde olmayan özel mülkiyet sahasında olduğuna işaret etti ve “Adaletsizliğin hesabı bir gün hem mahşerde, hem de bu dünyada yargı önünde sorulur. Ama inanıyorum ve güveniyorum ki sayın Cumhurbaşkanımız bu adaletsizliklere el koyacaktır. İstanbul’da Ak Parti’li olmayan belediyelere yapılan zulme el koy sayın Cumhurbaşkanım.” diyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan' a çağrıda bulundu.

 

“Büyükşehir ve Karayolları denetiminde değil”

Büyükçekmece Belediyesi’nce TÜYAP Kongre ve Fuar Merkez mevkiinde bulunan “Mutluluk Şehri Büyükçekmece’ye Hoşgeldiniz” yazan tabela gece saat 01:00 sularında Büyükşehir Belediyesi ekiplerince oksijen kaynağı ile kesilmiş, parçalanarak yere düşen tabela kullanılmaz hale gelmişti.

Olay yerinde konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün,  “Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Çağatay Kalkancı ile 10 gün önce bu konuyu görüştüm. Dedim ki, sizden bir yazı gelmiş bu tabelayı kaldırın diye. Ancak bütün ilçe belediyelerinin 25 metreye 5 metre boyutlarında Esenyurt’tan çıkın Başakşehir, Bağcılar, Güngören, Esenler tamamında bütün ilçelerde var ve olması gerekir. İlçelerin girişlerinde o ilçenin tanıtımını yapmak gerekir. Biz de burada “Mutluluk Şehri Büyükçekmece’ye Hoşgeldiniz” ifadesini kullanmıştık. Çok rahatsız etti bazılarını. Daha sonra Çağatay Bey’e dedim ki bak burası özel mülkiyet alanıdır. Herhangi bir şekilde karayollarının veya Büyükşehir’in denetiminde kalan bir alan değil dedim o da tamam başkanım ben gereken talimatı veriyorum dedi. Anlaşılıyor ki verilen talimat gidin yıkın talimatı olmuştur” ifadelerini kullandı.

 

 

Başkan Dr.Akgün açıklamasına şöyle devam etti

'Bir Belediye Başkanı olarak 3 gündür en az 20 defa aramama rağmen İstanbul Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcıları Çağatay Kalkancı, Çağatay Bey ve Mevlüt Bulut’a ulaşamadım. Demek ki şu: Kardeşim ben yıkarım. Sen nasıl olsa Ak Parti’den değilsin zihniyetiyle burada tabelamızı yerler bir ediyorlar. Ben bu şikayetimi belediyecilikten gelen Sayın Cumhurbaşkanıma yapıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım, ,İstanbul’daki adaletsizliğe el koyun. Biz de Türkiye Cumhuriyeti’nin Belediye Başkanlarıyız. Ak Parti’li olmayan her türlü arkadaşım aynı eziyeti Türkiye'de özellikle de İstanbul’da çekiyor. Adaletli olmak devleti yönetenlerin olmazsa olmazıdır. Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden bir şey beklemiyorum. Kendi yapması gereken görevleri gelsinler yapsınlar. Alkışlarız, tabelalarını asarız, teşekkür ederiz ama buradan geçen vatandaşın Büyükçekmece’de olduğuna dair gösteren bir tabelayı, Büyükşehir zabıtalarının gecenin bir buçuğunda gelip hunharca yıkmalarının altında yatan gerçek bir saldırıdır, bir adaletsizliktir. Bunlar bizi yıldıramaz. Halkın gönlündeki Büyükçekmece tabelasını Büyükşehir bu şekilde silip atamaz. Ancak bu tavırlarıyla yaklaşan yerel seçimlerde bize destek olmuş olurlar. Adaletsizliğin hesabı bir gün hem mahşerde hem de bu dünyada yargı önünde sorulur. Ama inanıyorum ve güveniyorum ki sayın Cumhurbaşkanımız bu adaletsizliklere el koyacaktır. İstanbul’da Ak Parti’li olmayan belediyelere yapılan zulme el koy sayın Cumhurbaşkanım.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Akgün, Cumhurbaşkanına, "Bu, Zulmü, Durdurun'',
Yorumlar
Haber Yazılımı