Haber Detayı
24 Temmuz 2015 - Cuma 23:35 Bu haber 1918 kez okundu
 
Başkan Akgün"Basın Sansür ve Baskılara Maruz Kalmamalıdır"
24 Temmuz Basın Bayramı ve Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, bağımsız ve objektif basının varlığının, toplumun bilinçlenmesinin ve demokrasinin gelişmesinin en önemli koşullarından olduğunu belirtti.
ARŞİV Haberi
Başkan Akgün

BASIN BİR MİLLETİN ORTAK SESİDİR

"Görevini bu anlayış ve fedakârlıkla yürüten değerli basın mensuplarımız, her türlü övgü ve takdiri hak etmektedirler." diyen Başkan Dr.Hasan Akgün mesajında şu bilgilere yer verdi:

"Büyük Önder Atatürk'ün, "Basın, bir milletin ortak sesidir. Bir milleti aydınlatma ve olgunlaştırmada, bir milletin ihtiyaç duyduğu düşünsel gıdayı vermede, özet olarak bir milletin hedefi mutluluk olan ortak doğrultuda yürümesinin sağlanmasında basın, başlı başına bir güç, bir okul, bir öncüdür" sözü de basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle 24 Temmuz Basın Bayramı'nızı kutlar, basın meslek ilkeleri doğrultusunda tarafsız, sorumlu ve bilinçli gazetecilik anlayışıyla yapılan çalışmaların devamını dilerim. Ayrıca görevi başında yaşamını yitiren basın şehitlerimizi de saygı ve rahmetle anıyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Akgün"Basın, Sansür, ve, Baskılara, Maruz, Kalmamalıdır",
Yorumlar
Haber Yazılımı