pub-8911916532869697
Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 06:47 Bu haber 823 kez okundu
 
"Ali Tarakçı Yalnız Değildir"
Arkadaşları Ali Tarakçı’nın vurulduğu alanda biraraya gelen gazeteciler, yapılan saldırıyı kınadı.
BEYLİKDÜZÜ Haberi

Esenyurt’ta gazeteciler, yaklaşık onbeş gün önce uğradığı silahlı saldırı sonucu, iki ayağından dört kurşun ile yaralanan gazeteci arkadaşları Ali Tarakçı’nın vurulduğu alanda biraraya geldi. 

 

Arkadaşları Ali Tarakçı'yı yalnız bırakmadıklarını ifade eden gazeteciler "Ali Tarakçı Yalnız Değildir" pankartı taşıdılar ve yapılan saldırıyı bir kere daha kınadılar.

 

Bu arada İYGAD Başkanı Mehmet Mert, konuyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

BASIN AÇIKLAMASI 
 
“Türkiye'de yüz yıldır gazeteciler faili meçhul cinayetlerle öldürülüyor, dövülüyor, vuruluyor, tartaklanıyor, tehdit ediliyor. Arkadaşımız Ali Tarakçı'ya da benzer saldırılardan bir tanesi yaklaşık iki hafta önce bulunduğumuz bu alanda gerçekleşti. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, lanetliyoruz...
 
Bu saldırıyı yapanlar veya yaptıranlar da çok iyi biliyorlar ki; bir gazeteci ancak öldüğünde susar. 
 
Gelişen ve büyüyen Türkiye'de artık bu tür saldırılar son bulsun istiyoruz. Basının daha sağlıklı şartlarda, daha özgür ve daha güvenli ortamlarda görevlerini yerine getirmeleri hepimizin en öncelikli arzusu. 
 
Bu arzumuz konusunda tüm devlet yetkililerimizden, yurttaşlarımızdan, okurlarımızdan, basın dostlarından, biz medya mensuplarına destek taleb ediyoruz. Meslektaşımız Ali Tarakçı'yı vuran ellere kimlerin neden emir verdiğinin acilen ortaya çıkartılmasını bekliyoruz. Şayet bu olay kısa zamanda net olarak aydınlanırsa bir daha hiçbir güç, hiçbir medya mensubuna saldırmaya cesaret edemeyecektir. Bu olayı aydınlatmak için tüm meslektaşlarımızı dayanışmaya, yetkililerimizi göreve çağırıyoruz. 
 
Bu saldırı sonrası 24 saat içerisinde failleri yakalayan emniyet güçlerimize, olaya geniş yer veren medya organlarımıza, olay sonrası saldırıyı kınayan sivil toplum kuruluşlarımızdan, siyasilerimize, tüm basın dostlarına teşekkür ediyoruz. 
 
Bu tür saldırıdan korkmuyor, tüm gazetecileri, medya dünyasını bir arada olmaya, dayanışma içinde olmaya ve sonuna kadar gazetecilikten ödün vermemeğe davet ediyoruz. Türk basını işinin başında olduğu sürece, 
 
Türkiye daha güzel günlere yine özgür ve işinin hakkını veren basın dünyası ile birlikte kavuşacaktır.... " 
 
İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği (İYGAD) 
 
Yönetim Kurulu Adına
Dernek Başkanı
Mehmet Mert

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Ali, Tarakçı, Yalnız, Değildir",
Yorumlar
Haber Yazılımı