Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 22:51 Bu haber 1991 kez okundu
 
“Işık'ın Açıklamaları Gerçekleri Yansıtmıyor”
CHP Beylikdüzü Belediye Meclis üyeleri Mülayim Demirtaş ve Doğan Subaşı; düzenledikleri basın toplantısında Ak Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık'ın bir haber kanalında yapmış olduğu açıklamaların gerçeklerle ilgisinin olmadığını söyledi.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
“Işık'ın Açıklamaları Gerçekleri Yansıtmıyor”

 

Beylikdüzü Belediyesi CHP Grup odasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerle biraraya gelen CHP Meclis Üyeleri Mülayim Demirtaş ve Doğan Subaşı; AK Parti Beylikdüzü Belediye Başkan Adayı Mustafa Necati Işık'ın bir haber kanalına yapmış olduğu açıklamalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

CHP Beylikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Av.Doğan Subaşı, “Malum partinin adayı arkadaşın yapmış olduğu yanlış bilgilendirmelerin doğrularını paylaşmak için bu toplantıyı düzenledik ve sizlerle biraraya geldik. Biz seçim konusunda hiç kimseye sataşmadan ve de polemiğe girmeden kampanyamızı yürütmeye çalışıyoruz ama bir takım ithamlara da sessiz kalamayız, bu nedenle cevap vermek zorundayız. Malum şahıs Beylikdüzü nüfusunun iki kat arttığını söylüyor, böyle bir karşılaştırma yapacağımız zaman tarihi de koymamız lazım. Yani bu cümlede 2014’e göre iki kat arttı diye anlıyoruz ama bu yanlış bir bilgi. 2014’ten bugüne kadar Beylikdüzü nüfusu 69 bin arttı. Demek ki bu aday arkadaş Beylikdüzü’nün nüfus hareketliliği hakkında bir bilgiye sahip değil bunu anlıyoruz. Aşırı yapılaşma var gibi cümleler kullanmış oysa Beylikdüzü, yeşil alan açısından İstanbul’un iyiye doru giden ilçelerinden biridir. Bu arkadaşımız yeşil alan konusunda bir cümle kuracaksa önce Esenyurt’a ve Bağcılar’a bakmalı ondan sonra gelip Beylikdüzü için nasihat vermeli” şeklinde konuştu.

Bu yalancı çoban hikayesine dönüyor

Işık'ın Beylikdüzü Yaşam Vadisi'nin alanının bazen 1 milyon metre karelik alan olduğunu, bazen de Yaşam Vadisi'nin alanının 1 milyon 200 metre karelik olduğunu söylediğini; konuyla ilgili Işık' ın doğru düzgün bir bilgiye sahip olmadığını söyleyen Subaşı "Her seçim öncesi klasik haline getirdikleri bir cümle var metroyu Beylikdüzü’ne getireceğiz diyorlar. Bu vaatleri seçimden seçime yenileniyor. Beylikdüzü metro projesi yaklaşık 10 yıldır hazır. Şimdiye kadar neden getirmediniz peki? Bu yalancı çoban hikayesine dönüyor bu şekilde” şeklinde konuştu.

 

Sıkıyorsa benim önümde söylesin

Beylikdüzü Belediyesi’nin borcunun 600 milyon olduğu konusunda çıkan iddialara da değinen Av.Doğan Subaşı, “Malum şahıslar seçimden bir kaç ay önce belediyenin borcu 400 milyon demeçleri veriyordu, seçim yaklaştıkça borç miktarını da arttırıyorlar şimdi de 600 milyon borcu var diye ithamlarda bulunuyorlar herhalde seçime birkaç gün kala rakamı daha da arttıracaklar. Bir belediyenin bütçesine baktığımız zaman veya borç dendiği zaman bir banka borcu olur iki de mütteahite olur. Bizim bankalara borcumuz yaklaşık 30 milyon civarında mütteahitlere olan borçlarımız da 120 milyon civarında. Yani yaklaşık 150 milyon bir borçlanma var. Biz belediyeyi onlardan devraldığımızda belediyenin 160 milyon borcu vardı ve sürpriz borçlar çıktı. Borç konusunda bu borçlar nereye kullanılmıştır bunu görmek değerlendirmek lazım. Rakamlar da ifadeler de yanlış. Malum aday sıkıyorsa bunu benim önümde söylesin ben bu lafları ona yediririm” ifadelerini kullandı. 

 

“Biz 20 Yılda Yapılmayanı Yaptık”

Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün 20 yılda yapılamayan asfalt ve yol çalışmaları yaptığını söyleyen CHP Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi Mülayim Demirtaş

"Yeni açılan yol sayısı 243 adet. Biz geldikten sonra kamu binalarının tamamı erişilebilir bir hale getirildi yani engelli vatandaşların önündeki tüm engelleri kaldırdık. İbadethanelerin hiç birinde ayrım yapmadan düzenli olarak bakım, onarım ve temizlikleri sürekli yapıldı. Depremle ilgili önlem yapılmadı gibi ifadeler kullanılıyor bizim şu anda AVİS diye bir uygulamamız var. Akıllı telefon kullanan her vatandaşımız evinin adresini girdiği an herhangi bir doğal afet durumunda nerede toplanacağına dair bilgiye sahip olabiliyor” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mustafa, Necati, Işık, Av.Doğan, Subaşı, Mülayim, Demirtaş, Ömer, Şatı
Yorumlar
Haber Yazılımı