Haber Detayı
30 Mart 2017 - Perşembe 19:35 Bu haber 989 kez okundu
 
BEYLİKDÜZÜ'NDE KEDİLERE KONFORLU HAYAT
Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği projede hayvanseverler ile işbirliği içinde çalışılacak.
BEYLİKDÜZÜ Haberi
BEYLİKDÜZÜ'NDE KEDİLERE KONFORLU HAYAT

Daha önce eski seçim sandıklarından kedi evleri yaparak ilçenin çeşitli yerlerine yerleştiren Beylikdüzü Belediyesi, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi”ni hayata geçiriyor. 

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, sokak kedilerinin yaşam kalitesini yükseltmek için titizlikle çalışıyor. Bugüne dek seçim sandıklarından yaptığı kedi evlerini ilçe genelinde kapı önlerine konulması üzerine vatandaşlara dağıtan Müdürlük, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için harekete geçti. İçerisinde kedi evi de bulunan, 6 metrekare ebatında olan “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanları, ilçe genelinde sokak kedilerinin yoğunlukta olduğu yeşil alanlara yerleştirilecek.


Projeyi, hayvanseverlerle işbirliği içerisinde hayata geçirecek olan Veteriner İşleri Müdürlüğü, örnek “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı”nı hayvanseverlerle yaptığı toplantıda tanıttı. Kedilerin sağlık kontrolleri, aşıları ve güvenliklerinin takip altında tutulabilmesine imkân sağlayacak olan “Kedi beslenme ve Yaşam Alanları”nın, bakım, besleme ve temizlik işlemleri belirlenen gönüllüler tarafından üstlenilecek. Yaşam alanlarını kullanan kedilerin rutin sağlık kontrolleri ve yaşam alanları içindeki kulübe yapımları ise Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BEYLİKDÜZÜ'NDE KEDİLERE KONFORLU HAYAT
Yorumlar
Haber Yazılımı