Haber Detayı
03 Kasım 2016 - Perşembe 02:23 Bu haber 1875 kez okundu
 
Avcılar Belediye Başkanı'nın Makam Aracına Mermi İsabet Etti
Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin park halindeki makam aracına mermi isabet ettiği bildirildi
YURTTAN Haberi
Avcılar Belediye Başkanı'nın Makam Aracına Mermi İsabet Etti

Avcılar'da kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından açılan ateşle Belediye Başkanı Handan Toprak  Benli'nin makam otomobilinin ön camına kurşun isabet etti.

Olay bugün saat 19.30'da Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin oturduğu Ardıçlı Göl Evleri sitesinde meydana geldi.

Belediye Başkanı Handan Toprak Benli site yönetimi ile görüşmek üzere park edilen araçtan indikten sonra kim tarafından ateşlendiği belli olmayan bir silahtan çıkan kurşun makam otomobilinin ön camından şoför mahaline düştü.

İhbar üzerine bölgeye güvenlik güçleri sevk edilirken soruşturma ve araştırmaya başlandı. Belediye Başkanı Başkan Handan Toprak Benli, "Aracın içinden şoför dahil hepimiz inmiş olduğumuzdan herhangi bir kimseye isabet etmemiş ve yaralanan olmamıştır. Konu ile ilgili Emniyet Müdürlüğü'nce araştırma yapılmaktadır" dedi.

Olay sırasında herhangi bir asker veya düğün konvoyunun geçmesinin söz konusu olmadığı belirtildi.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam aracına park halindeyken isabet eden merminin "yorgun mermi" çekirdeği olabileceğini bildirdi.

Bazı basın yayın organlarında, Avcılar Belediye Başkanı Benli'nin makam aracına park halindeyken silahlı saldırı olduğu şeklinde haberler yer alması üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü yazılı bir açıklama yayınladı. Benli'nin makam aracına park halindeyken isabet eden merminin "yorgun mermi" olabileceğinin değerlendirildiğine dikkat çekilen açıklamada, konu ile ilgili çalışmaların yapıldığı ve tahkikatın devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"02.11.2016 tarihinde saat 19.30 sıralarında Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli'nin makam şoförünün aracı site içerisine park ettiği, araç park halindeyken aracın içerisinde kimsenin bulunmadığı esnada aracın ön camından (1) adet 9 mm çapında mermi çekirdeğinin girerek paspas üzerine düştüğü, yakın çevrede silah sesi duyan olmadığı, araca isabet eden mermi çekirdeğinin giriş yeri, hızı ve bulunduğu yer birlikte değerlendirildiğinde çok uzak mesafeden havaya doğru yapılan atış neticesinde 'yorgun mermi' tabir edilen mermi çekirdeği olabileceği değerlendirilmektedir."

KAYNAK : DHA

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı