Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 12:58 Bu haber 1653 kez okundu
 
Türkiye'nin uluslararası arenadaki en önemli koşu etkinliği ve dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan Vodafone İstanbul Maratonu, 13 Kasım Pazar günü 38'inci kez düzenlenecek.
SPOR Haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor A.Ş. tarafından Vodafone'un isim sponsorluğunda gerçekleştirilecek Vodafone 38. İstanbul Maratonu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde yine kıtaları birbirine bağlayacak.

4 ANA KATEGORİDE KOŞULACAK

1979'dan bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlenen ve kıtalararası koşulan ilk yarış olma özelliğine sahip olan Vodafone İstanbul Maratonu, maraton (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve halk yürüyüşü olmak üzere dört ana kategoride koşulacak.

30 BİN SPORCUNUN KATILMASI BEKLENİYOR

2012 yılında Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından "Altın Kategori" unvanına layık görülen ve Avrupa'nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan maratona bu yıl 30 bin sporcunun katılması bekleniyor. Maratona katılan çipli koşucu sayısı Vodafone'un sponsorluğuyla birlikte 2011'den bu yana yaklaşık 4 kat arttı.

MARATON FUARI'NDA GEÇ KAYIT İMKANI SUNULACAK

Vodafone 38. İstanbul Maratonu'na 15 Ekim 2016 tarihine kadar online kayıt yaptıramamış olanlar, 9-12 Kasım tarihlerinde Sinan Erdem ve Aslı Çakır Alptekin Kapalı Spor Salonu'nda düzenlenecek Maraton Fuarı kapsamında sunulacak geç kayıt imkânından yararlanabilecek.
Sporcular, sosyal sorumluluk ortaklarından olan sivil toplum kuruluşlarına en az 40 TL bağış yapmak ve 100 TL kayıt ücretini ödemek kaydıyla geç kayıt yaptırabilecek. Maraton Fuarı süresince, maraton hakkında kapsamlı içerik sunulurken, maraton (42,195 km), 15 km, 10 km katılımcılarına göğüs numarası, zamanlama çipi, yarış tişörtü ve çantadan oluşan yarış paketleri de teslim edilecek.

BAŞKAN EKREM İMAMOĞLU DA KOŞACAK

İstanbul Maratonu'nda Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği adına koşacak.
Beylikdüzü Belediyesi tarafından 18 Ekim 2016 Salı günü saat 12.00 de Beylikdüzü Metrobüs Meydanı'nda konuyla ilgili bir stand kurulacak, maratona katılmak isteyen sporcular stantdaki görevlilere kayıt yaptırabilecekler.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Yorumlar
Haber Yazılımı