Haber Detayı
15 Ekim 2016 - Cumartesi 20:52 Bu haber 2353 kez okundu
 
HATİCE TEYZEYE UZANAN YARDIM ELİ
Antalya Yardımlaşma Platformu gönüllüleri, Antalya'da bir evde tek başına yaşayan ve sağlık sorunları olan Hatice teyzeye yardım eli uzattı.
YURTTAN Haberi
HATİCE TEYZEYE UZANAN YARDIM ELİ

Antalya'nın Kepez ilçesi Göksu Mahallesi'nde yaşam koşulları çok kötü olan bir gecekonduda hasta haliyle tek başına yaşam mücadelesi veren Hatice Küçük isimli yaşlı teyze, yemeğini bile yapamayacak hale gelmişti. Ekonomik olarak da çok zor durumda olan ve bir aylık kirasını da ödeyemeyen Hatice teyzenin mahalle esnafına da borçları birikmişti.

Antalya'da sosyal medyada örgütlenen ve üye sayısı 30 bine yakın olan Demet Çileli Baz ve Halit Mert öncülüğündeki Antalya Yardımlaşma Platformu, Hatice Küçük'e yardım eli uzattı.

Antalya Yardımlaşma Platformu isimli sosyal medya grubundan Hatice teyzenin durumu grup üyeleriyle paylaşıldı. Kısa sürede duruma duyarlılık gösteren grup üyesi gönüllüler harekete geçti. Herkes bir ucundan tutarak yardımcı olmaya çalıştı. Bozuk televizyonun yerine uydu alıcılı bir televizyon, eski koltuklar yerine temiz koltuklar, eski halıların yerine de yeni halılar döşendi. Evde komple temizlik yapan grup üyeleri, yaşlı teyzenin dolabını da erzak yardımı ile doldurdu. Hayırsever bir üye tarafından da 1 yıllık kiranın peşin ödeneceği sözü verildi.

Yapılan yardımlardan memnuniyeti dile getiren yaşlı kadın, sevinç gözyaşlarını tutamadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı