Haber Detayı
29 Temmuz 2016 - Cuma 14:52 Bu haber 1756 kez okundu
 
MUSTAFA YILDIZDOĞAN SAÇLARINI NEDEN KESTİRDİ?
Rahmetli Dilaver Cebeci'ye ait sözlerini yazdıgı, 1993 yılında Mustafa Yıldızdoğan'ın besteleyip seslendirdiği "TÜRKİYÉM" adlı eser 15 Temmuz'dan bu yana daha çok dinlenir oldu
YURTTAN Haberi
MUSTAFA YILDIZDOĞAN SAÇLARINI NEDEN KESTİRDİ?

Rahmetli Dilaver Cebeci'nin sözlerini yazdığı eseri 1993 yılında besteleyen Mustafa Yıldızdoğan eser hakkında bilgiler verdi.

Adının son 10 yıldır ne televizyon ne twitter, facebook gibi herhangi bir yerde yer almadığını kaydeden sanatçı "Çarpıklaşmadan, yabancılaşmadan, yozlaşmadan dolayı İstanbul’daki işimi gücünü bırakıp Konya’ya geldim. Siyasetten ve nefsimden Allah’a sığınırım dedim.Elimden gelse bu Konya’yı da bırakacağım, dağlara çıkıp yalnız başıma yaşayacağım."dedi.
 
" ÜLKÜCÜ OLMAKLA ONURLU VE GURURLUYUM"
 
Kendisimin Türk Milliyetçisi olduğunu da sözlerine ekleyen Mustafa Yıldızdoğan "Evet ben bir Türk milliyetçisiyim, ve ben ülkücüyüm.Ben bunu inkar etmedim.Ülkücü olmakla onur duyuyorum gurur duyuyorum” dedi.

"TÜRKİYEM" AYRILIKLARI GAYRILIKLARI SİLMEK İÇİN BİR VESİLESİR

15 Temmuz gecesinde yaşananlardan sonra 241 kişinin şehidin olduğunu belirten Yıldızdoğan, sözlerine devam etti

“Allah rızası için hangisinin yöresini konuşuyoruz, hangisinin meşrebini konuşuyoruz? Hangisinin inancını konuşuyoruz? Konuşmuyoruz.241 tane şehidimiz var.Ne için şehit oldular?  Efendim demokrasiye sahip çıkabilmek için.O zaman bizim bu ayrılıkları gayrılıkları ortadan silmemiz lazım.Gönlümüzden silmemiz lazım. Türkiyem buna bir vesiledir.Türkiyemde parti, purtu, fikir, renk, yok. Akı ya da karası yok Türkiyemin. Türkiyemde bir tek renk var.O da al beyaz Türk bayrağımız” şeklinde konuştu.

SAÇLARINI KESTİRME SEBEBİNİ DE AÇIKLADI 

15 Temmuz akşamı askerlere yapılanların bir vahşet olduğunu ifade eden  sanatçı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet teşkilatının bu milletin göz bebeği olduğunun altını çizerek " onları asla töhmet altında bırakmamamız lazım. Onlar varsa biz namusumuz şerefimiz bayrağımız ve ezanımızla varız. Onun için ben o erleri gördükten sonra onlara bir nebze bir vatandaş olarak ne yapabilirim. Evet millet sokaklarda Türkiyem çalabilir ama bireysel olarak ne yapabilirim. Evet kardeşim ben saçımı asker tıraşı yapayım. Askerlerimize buradan bir moral vermek istiyorum. Dolayısıyla atalarımızın çok güzel bir sözü var. Süt bozuksa kaymakta bozuk olur. Biz askerlerimizi seviyoruz. Biz Türk polisimizi seviyoruz. Biz insanlarımızı seviyoruz. İçlerinden çürük elmalar tabi ki çıkacaktır. Onlara bakıp ta koskoca Türk ordusuna ve Türk polisine böyle psikolojik bir baskı yapmak bize yakışmaz” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı