Haber Detayı
29 Nisan 2016 - Cuma 21:11 Bu haber 1718 kez okundu
 
BEYŞEHİR'DE DENETİM EKİBİNE SALDIRI!!!
Beyşehir'de gölde denetim yapan Su Ürünleri Denetim Ekibine saldırı yapıldı
YURTTAN Haberi
BEYŞEHİR'DE DENETİM EKİBİNE SALDIRI!!!

Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nü ziyaret eden Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, su ürünleri denetim ekibine yapılan saldırıyı kınadı.

Belediye Başkanı Özaltun, Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Ergun Ersen’i ziyaret ederek, göl üzerinde rutin denetime çıkan su ürünleri denetim ekibine yüzlerini kar maskeleriyle kamufle etmek suretiyle yapılan silahlı ve sopalı saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, görevlilere “geçmiş olsun” temennisinde bulundu.

Başkan Özaltun, Ergun’dan olayla ilgili bilgiler alırken silahlı saldırı esnasında motor kısmı isabet alarak hizmet dışı kalan ve kurum binasının bahçesindeki parka çekilen su ürünleri kontrol teknesini de inceledi. Özaltun, burada yaptığı açıklamada, göl üzerinde yaşanan talihsiz olay nedeniyle kurum yöneticileri ile su ürünleri görevlilerine “geçmiş olsun” dileğinde bulunmak üzere bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, yaşananlardan büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Beyşehir Gölü üzerinde denetim yapan ekiplerin göldeki su ürünlerinin neslinin korunması için çalıştıklarını ve aslında gölden ekmeğini temin eden balıkçıların daha çok bu havzadan istifade edebilmesi amacıyla canlarını ortaya koyarak gece gündüz demeden ve mesai mevhumu gözetmeden görev yaptığını hatırlatan Özaltun,“Nasıl yoldaki radar hızı, kırmızı ışık buna benzer kurallar varsa, su ürünlerini avlarken de belli kurallara uyulması gerekiyor, hepimiz toplumca bu kurallara harfiyyen uymak zorundayız. Zira, kurallar yapılırken insanımızın çıkar ve menfaati için yapılır. Av yasağı dönemi de balıkların çoğalmasına imkan sağlamak için hayata geçirilen bir uygulama. Tabi bu münasebetle gerek kolluk görevlilerimiz, gerekse tarım ilçe müdürlüğümüze bağlı su ürünleri görevlilerimiz tarafından Beyşehir Gölü üzerinde bu tür görevleri icra ediyorlar” dedi.

Göl üzerinde denetimler yapılırken görevini yapan su ürünleri denetim görevlilerinin geçmiş dönemlerde de benzer pekçok hadiseler yaşadığına dikkati çeken Özaltun, kendisinin belediye başkanlığı döneminde ise son olayın yaşanan olayların en ciddi ve düşündürücülerinden birisi olduğuna vurgu yaparak, “İlçe tarımdaki çalışanlarımızla konuştuk, ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunduk. Deniliyor ki, artık insan canına kast edecek düzeyde iş büyütülmüş, artık karşıdaki insanlar kar maskeli. Ve tekneye ateş açılıyor.” dedi. Beyşehir Gölü’nde bu tür hadiselerin bir daha yaşanmamasının en büyük dileği olduğunu da dile getiren Özaltun, güvenlik güçlerinin olayın faillerini belirleyerek adalete en kısa sürede teslim edeceğine olan inançlarının tam olduğunu da belirterek, Beyşehir Gölü üzerinde özellikle Konya ile Isparta sınırında yaşanan yetki karmaşası ve çokbaşlılıkla ilgili soruna da bir çözüm bulunması gerektiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı