Haber Detayı
28 Şubat 2016 - Pazar 00:01 Bu haber 3853 kez okundu
 
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Beyşehir'de, ihale süreci tamamlanarak yapımına güz döneminde başlanan yeni devlet hastanesi hizmet binası inşaatı hızla yükseliyor.
SAĞLIK Haberi
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor

Yaklaşık 50 milyon liraya malolması beklenen 8 katlı yeni hastane binası farklı mimari yapısı ile göz kamaştıracak.

Beyşehir Esentepe Mahallesi’ne Türkiye’nin en büyük ve en modern ilçe devlet hastanelerinden birisi inşa ediliyor. Yükseklerden bakıldığındı hilal görünümüyle dikkat çeken hastane farklı mimarisi ile Beyşehir’in estetiğine de ayrı bir değer katacak. Bin 578 adet çeşitli türdeki fidanın toprakla buluşturulmasıyla hastane çevresi de zamanla zengin yeşil bir örtüye kavuşacak.

Sağlık Bakanlığı’nın Beyşehir’e kazandıracağı en büyük devlet yatırımlarından birisi olacak olan 150 yataklı, 168 yatak kapasiteli dev hastane binasının inşaat çalışmaları kış döneminde olunmasına rağmen durmadan büyük bir hızla devam ediyor.

İhalenin yapımını üstlenen İNTİM İnşaat tarafından kurulan inşaat alanında hummalı bir çalışmanın sergilendiği yeni devlet hastanesi yapımı tamamlandığında Türkiye’nin en büyük ilçe devlet hastanelerinden birisi olacak.

Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, beraberindeki AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol ve Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül ile birlikte hastane şantiyesini ziyaret ederken, yapımı süren yeni hastane binası ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında müteahhit firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Özaltun, burada yaptığı açıklamada, Beyşehir Belediyesi tarafından yürütülen projelerin yanısıra devlet yatırımlarının da Beyşehir’de bir bir hayata geçirilerek inşaatına başlanılan yapıların hızlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğini söyledi.

Bunlardan bir tanesinin de Beyşehir’e kazandırılacak

Yeni Devlet Hastanesi hizmet binası olduğunu belirten Özaltun, “Beyşehir’in en önemli eksiklerinden bir tanesi de Beyşehir ve bu bölgeye yakışır bir devlet hastanesi idi. Yeri ile ilgili devam eden sürecin netleşmesinin ardından hastanemizin yapımına başlandı. İhaleyi üstlenen firma tarafından yaklaşık 4-4,5 ay gibi kısa bir süre önce inşaat çalışmalarına başlanmasına rağmen ekiplerin çok hızlı ve hummalı bir çalışma sergilediğine burada tanıklık ettik. Şantiye şefimizle de yaptığımız görüşmedeki ifadesi şu; ‘Nisan ayı gibi inşaatan kaba iskelesi bitmiş olacak ve 2017 yılının Nisan-Mayıs-Haziran ayları arasında inşallah çalışmalarını bitirip halkımızın ve hemşehrilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz’ dediler. Hatta, belediyemizden acil girişindeki eğim ve kot farkının düzeltilmesi ile ilgili talepleri de oldu. Biz de bu konuda Belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğumuzu ifade ettik ve inşallah burada bir kot düşürmesi ile birlikte hastanenin yapılmasından sonra ambulansların ve diğer araçların sorunsuz geçişi için Belediye olarak çalışmaları da başlatıyoruz”dedi.

BEYŞEHİR GÖLÜ MANZARALI HASTANE

Özaltun, 66 bin 920 metrelik toplam arazi alanına sahip yeni devlet hastanesinin 30 bin 415 metrekarelik alan üzerine inşa edildiğini ve tamamlanmasıyla da Beyşehir’in yanısıra yakın çevresine de hizmet veren bir sağlık merkezi haline dönüşmesinin hedeflendiğini de belirterek,  8 katlı olarak inşa edilen hastanenin hilal şeklinde olması nedeniyle odalarının büyük bölümünün de Beyşehir Gölü manzarasına sahip olacağını dile getirdi, “Amacımız; Beyşehir’deki vatandaşlarımızın burada konforlu bir ortamda sağlık hizmetlerini alabilmesidir. Bu hastane ihale tutar bazında bakıldığında Türkiye’deki en yüksek bedelle yapılan hastanelerden birisi oluyor. Bu da başbakanımızın Beyşehir’e vermiş olduğu önemi ve kıymeti gösteriyor. Şunu söylüyoruz biz Beyşehir’de çalışmaya devam ediyoruz ve Beyşehir’le ilgili bir slogan geliştirdik. Buradan gerek yurt dışında, gerek yurt dışında gerek Beyşehir’de bizleri izleyen hemşehrilerimize diyoruz ki, Beyşehir’de iyi şeyler oluyor ve iyi şeyler olmaya devam edecek.”ifadelerini kullandı.

YENİ HASTANEDE NELER VAR?

Toplam 168 yatak kapasiteli olacak yeni hastanede, 216 araçlık otopark, 13 engelli otoparkı, sığınak, yoğun bakım sığınağı, 48 poliklinik, 2 yoğun bakım salonu, 4 ameliyathane, 1 doğum ameliyathanesi, bebek yoğun bakım, 1 kurşun kaplı ameliyathane, 6 idari ofis odası, 105 hasta oda sayısı, 2’si izoleli 16 yataklı müşahade odası,  klima santralleri, kadın doğum ünitesi, labaravutarlar,kütüphane ve toplantı salonu,  morg, bay bayan mescid, atölyeler, servis odaları, mahkum odaları, başhekimlik, bilgi işlem, kafeterya, acil servis gibi daha pek çok ünite ve birim yer alacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Türkiye’nin İlk Hilal Mimarili Hastanesi Beyşehir’de Yükseliyor
Yorumlar
Haber Yazılımı